Куди у Львові діваються гроші від забудовників?

За кошт забудовників має розвиватися соціальна інфраструктура міста. Так прописано у Положенні про інвестиційні внески, яке прийняли у Львові, так пише закон, але…

Яку суму інвестиційних внесків сплатили у Львові забудовники впродовж 2015 року та шести місяців 2016 року? Кого з них і чому від сплати таких внесків звільнили? На яку суму? Як Львівська міська рада розпоряджається грошима, отриманими у вигляді інвестиційних внесків?

Галицька партія пропонує розробити та затвердити чіткі критерії нарахування та сплати інвестиційного внеску у Львові. А до того часу, поки таких нема, – практику вибіркового звільнення від інвестиційних внесків припинити. 

Також голова фракції УГП Тарас Чолій вимагає, щоб інформацію про всі кошти, сплачені забудовниками у бюджет міста як інвестиційні внески, публікували на сайті ЛМР.

asdd_3“Ці гроші повинні використовувати на розвиток інфраструктури міста, особливо, соціальної. Будівництво нових садочків та шкіл, при такій інтенсивній забудові міста, є необхідною умовою його нормального функціонування. На жаль, сьогодні інвестиційні внески – це простір для корупції та зловживань чиновників. Процедура збору та використання цих коштів абсолютно незрозуміла, оскільки керована в ручному режимі. Рішення про сплату чи звільнення від внесків чиновники приймають на свій розсуд. Так не має бути”, – зазначає депутат.

Довідка. Ст. 40 Закону “Про регулювання містобудівної діяльності” передбачає обов’язкову участь забудовника у розвитку соціальної інфраструктури міста. Загальний розмір інвестиційного  внеску – до 10% від загальної вартості робіт для нежитлової забудови та до 4% для житлових будинків. Однак конкретний розмір внеску органи місцевого самоврядування визначають самостійно.

У Львові розмір інвестиційного внеску та порядок його сплати затверджений Положенням “Про порядок залучення коштів інвесторів (замовників, забудовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова”. Але в цьому Положенні є п. 3.8, який створює можливості для зловживання, оскільки, відповідно до нього, міська рада окремою ухвалою, враховуючи внесок юридичної та/або фізичної особи у соціально-економічний розвиток м.Львова, може за поданням та обґрунтуванням департаменту економічної політики і за погодженням з постійною комісією фінансів та планування бюджету і постійною комісією архітектури, містобудування та охорони історичного середовища повністю або частково звільняти інвестора (замовника забудовника) від сплати інвестиційного внеску. І саме цим пунктом міська влада часто користується, звільняючи забудовників від сплати інвестиційного внеску на розвиток соціальної інфраструктури міста.

Фото: novobudovy.com

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!