Кожне українське місто має вибрати українську мову

Проектом мовної ухвали Українська Галицька Партія ділиться з усіма містами України. Таке рішення підтримали всі учасники нещодавнього Всеукраїнського мовного форуму “Геть від Москви!”, який відбувся 24 лютого в Києві. Нагадаємо, відповідний документ політсила напрацювала спільно з мовними активістами. 15 лютого за нього проголосувала Львівська міська рада. Подібні рішення прийняли у Кропивницькому, Чернівцях, а кілька місяців тому – також у столиці.

Відповідний лист з проектом ухвали активісти вже надсилають у місцеві ради різних міст, а зокрема, до міської влади Прилук, де кілька тижнів тому за прохання обслуговувати його українською мовою побили громадського активіста, журналіста та волонтера Сергія Трушкіна. Саме ухвала про мову в публічному просторі, переконані учасники ініціативи “Геть від Москви!” є конче потрібною містам та мовним активістам, поки в Україні не прийняли новий Закон про мову.

Нагадаємо, вчора Конституційний Суд визнав неконституційним скандальний закон Колєсніченка-Ківалова. “Сподіваюся, цей крок пришвидшить і прийняття нового якісного мовного закону”, – каже голова Київської організації Галицької Партії, координатор ініціативи “Геть від Москви!” у столиці Андрій Смолій.

Варто зазначити, що учасники Всеукраїнського форуму “Геть від Москви!” 24 лютого також одноголосно підтримали звернення до Верховної Ради України: невідкладно прийняти новий мовний закон.

“Гасло “Геть від Москви!”, перейняте з 20-х років XX століття, більше ніж через 90 років, на жаль, залишається актуальним. Але це тільки констатація того, що ми мусимо з цим працювати. На форумі “Геть від Москви!” ми запропонували конкретні кроки та механізми, як протидіяти тому, чому мала би, насправді, протидіяти держава. Але держава, великою мірою, ялова. Я навіть назвав би один зі своїх матеріалів, чи виступів “Держава проти країни”. Я вважаю, що країна сама (тобто суспільство, найактивніші громадяни) намагаються рухати мовну справу вперед. Саме тому мовна ситуація розвивається в правильному напрямі, але дуже-дуже повільно”, – зазначає відомий у Києві мовний активіст, учасник Форуму Тарас Марусик.
Ініціатива “Геть від Москви!” Української Галицької Партії виникла майже два роки тому у Львові. Від липня 2017 вона активно розвивається в Києві. Партійці готові ділитися досвідом і з іншими містами. Це якраз і показав мовний форум у столиці.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]