Котиківка: чим унікальне невелике село на Прикарпатті?

Котиківка показала всім унікальний приклад господарювання, згуртованості громади та далекоглядних планів. Село біля Городенки нічим не відрізняється від пересічних сіл Галичини, тут поки не розвинуті велике виробництво чи популярні туристичні маршрути. Але тут є сильна громада і хоч молодий, але ґаздівський голова Іван Вережак – наш партієць і очільник Городенківської районної організації Української Галицької Партії. А тому є поступ і добрі перспективи на майбутнє.

Чим же така унікальна Котиківка? А дуже просто – тут за два останні роки зроблено стільки, що дехто з селян піджартовує: їхній голова Іван Вережак уміє зупиняти час. Лише за два роки тут встигли освітити та покращити стан сільських вулиць, встановити майданчики та зупинки, відкрити тренажерний зал та англійський клуб.

Будують усім селом

Один із місцевих підприємців Роман Котелко показує ділянку поблизу сільради і розповідає: “Ще рік тому ця земля стояла пусткою. Аж не віриться, що за такий короткий термін вдалось облаштувати тут і гарний дитячий ігровий майданчик, і сучасне футбольне поле. Робили всім селом, підприємці місцеві долучились. А що ж? Як на добру справу, то не шкода”.

Молодий голова сільради Іван Вережак каже, що рецепт успіху у спільній праці. “Облаштовували майданчики ми усі разом: і працівники сільської ради, і депутати, і котиківська молодь. Значну частину будівельних матеріалів надали місцеві підприємці, а штучне покриття отримали як державну субвенцію. Дитячий майданчик теж усім селом робили. Тож тепер є де відпочити, з користю провести вільний час і дорослим,  і дітям.

Фітнес для кожного

Дбають у селі і про здорове дозвілля. У приміщенні Будинку культури відкрили тренажерний зал. Працює він безкоштовно. Щодня тут є заняття. Двічі на тиждень тут проходять заняття з фітнесу. Окрім тренажерів є ще й тенісний стіл. Працює безкоштовний WI-FI. Словом, усе по-сучасному. «Бракує часу, але раз в тиждень стараюсь приходити до “тренажерки” позайматись. Тут є багато спортивних знарядь і для хлопців, і для дівчат. Вибирай, що тобі до душі. Наш голова молодець, що таке організував. Я і його самого тут часто зустрічаю. Разом займаємось», – говорить юнак Володимир Липко. А зробили все знову ж таки – гуртом. Матеріально допомогли місцеві меценати-підприємці, фізично – громада села. (фото з залу)

Сміття  – у різні баки

Досліджуємо Котиківку далі. І що впадає в око, так це контейнери для роздільного збору сміття. Коли Україна лише з 2018 року узаконила такий підхід до поводження з відходами, то в цьому далекому від обласного центру селі уже тривалий час сміття сортують. “Десь роки зо два тому поставили у селі баки для різного сміття. Наш сільський голова тоді пояснював людям, як правильно сортувати: що той бак для пластикових пляшок, той – для скла. Спочатку було незвично, але потім всі привчились. І скільки тих пляшок вивозять звідси! А все це могло потрапити на сміттєзвалище, яке і без того у нас переповнене”, – говорить котиківчанин Андрій Кравець. Реалізувати ноу-хау вдалось завдяки гранту. Також сільський голова домовився про подальше промислове використання сміття із котиківських контейнерів.

Поговоримо  англійською?

Поки сільський голова працює “в полі”, у його кабінеті відбувається навчання в Англійському клубі. І викладає тут не абихто, а волонтер Корпусу Миру із Нью-Йорка Дара Грей. Завдяки старанням Івана Вережака та головного спеціаліста відділу у справах молоді та спорту РДА Тетяни Гамули, став можливим приїзд волонтерки до Городенки на два роки. “Дуже приємно, що наш голова організував у селі курси англійської мови. Дочка ходить із задоволенням. Ще й викладає курси американка. Діти мають добру нагоду попідтягувати свої знання”, – говорить мама учасниці англійського клубу Надія Дащак.

Добрі господарі

Не нахваляться котиківчани своїм селом, бо справді є чим пишатись, а особливо – коли й самі причетні до тих змін.  Усе тут роблять гуртом. “І світло на вулиці зробили, і дороги по селу, п’ять зупинок поставили. Багато чого робиться. Голова керує, а ми всі разом збираємось, допомагаємо, хто як може. А він теж не стоїть в стороні, з нами працює – і копає, і рубає, і малює. Добрий господар – роботи не боїться і все гарно організувати вміє”, – дає авторитену оцінку поважний ґазда Іван Савчак.

І відпочивати вміють

В Котиківці добре вміють і працювати, і гуляти. “Свята у нас проходять весело та цікаво. Наш голова цілі програми святкувань придумує, різні конкурси, турніри. Я найбільше люблю грати в петанк. Донедавна взагалі і не знав про такий вид спорту. А тепер він мене дуже захопив. В шахи граємо, діткам завжди якісь вікторини проводять. Цікаво у Котиківці на свята. Приїжджайте, самі побачите”, – запрошує молодий котиківчанин Володимир Доліновський.

Тож, приїжджайте в Котиківку. Тут гостинні люди і є чого повчитись.   Такий динамічний та різноплановий розвиток навіть не в кожному райцентрі зустрінеш. Досвід цього села справді можна назвати унікальним, і ним Котиківка готова ділитися з сусідами. Усе це можна зробити і у інших селах, та й навіть у всьому районі, адже незабаром тут планують створити об’єднану громаду.

Наталя Федоляк

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!