Корупція у садочках: як подолати

Побудувати стільки садочків, аби місць вистачило усім. Такий план поки що для Львова виглядає нереальним, тому тут вдосконалюють електронну чергу.

Сьогодні місто Лева підписало мемурандум Впровадження blockchain в рамках міської інфраструктури Львова із київською компанією Bloqly.

Відтак, Львів стає другим місто в Україні, яке впроваджує електронну систему реєстрації в дошкільні навчальні заклади на платформі блокчейн. Першим, тестовим, містом був Дрогобич (як система працює на практиці у Дрогобичі описано тут). За допомогою системи усі заявки батьків щодо запису до навчальних закладів будуть вноситись у базу даних, захищену від фальсифікації.

Система недосконала і насправді управляється в ручному режимі.

Українська Галицька Партія має безпосередній стосунок до змін. Історія почалась із того, що син партійця Віталія Біловуса за місяць до зарахування у садок вилетів із черги.

Тоді я почав вникати в існуючу систему електронної реєстрації і побачив, що вона геть недосконала і насправді управляється в ручному режимі. І якраз в цей час побачив повідомлення Стаса Гайдера з Дрогобича про те, що вони розробляють чергу на блокчейні, яка унеможливлює маніпуляції. Сконтактувався і попросив, аби представники компанії приїхали до Львова і презентували свої напрацювання представникам міськради”, – розповів Віталій.

Першу таку зустріч вдалось організувати завдяки нашому депутатові Ігореві Дяковичу, котрий входить в освітню групу ЛМР. На закритій зустрічі були представники усіх сторін, дотичних до садочкової теми – управління освіти, депутати, громадськість та айтішники. Тоді дискусія тривала кілька годин, представники компанії відповідали на усі питання, які виникали у присутніх. І от сьогодні вони повернулися до Львова, аби підписати Меморандум про початок співпраці.

Паралельно працювала і освітня група Української Галицької Партії, якою керує Ірина Бек.

Освітня група УГП надсилала свої пропозиції до Міністерства освіти та науки України у зв’язку із змінами до закону “Про середню освіту”. Тепер у Львові з’явилася компанія, яка має більші потужності для реалізації нашої ідеї на основі блокчейну. Є порозуміння з міською владою, є технічні можливості, тож це перемога”, – пояснює Ірина.

Хоча ІТ-спеціаліст і водночас партієць УГП Маркіян Юринець, котрий сьогодні теж прийшов на підписання документу про співпрацю, наголошує, це не викорінить повністю корупцію:

Потрібно бути готовим до вразливих місць системи.

“Що таке блокчейн – це ланцюжок даних, які не можуть бути скомпрометовані. Але проблема у тому, що система не передбачає, що чиновник чи батьки, котрі вносять дані – не внесуть їх неправильно. Тобто ця технологія захищає дані, але не гарантує, що коли їх вноситимуть, вони будуть правдиві. Але, однозначно, це краще, аніж є зараз. Просто потрібно бути готовим до вразливих місць системи”, – резюмує Маркіян.

На запуск системи у Львові потрібно приблизно два місяці. За цей час компанія повинна врегулювати усі юридичні та законодавчі моменти, пов’язані із співпрацею з державними установами.мар

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]