Корупція починається зі шкільної крейди

Ми нарікаємо на корупціонерів у Верховній Раді, але готові закривати очі на корупцію в себе під носом. В Києві мова йде про мільйони, але маленька корупція навколо нас – це навіть більше.

Сьогодні поговоримо про внески, які ми платимо у садочках і школах. Нам, звичайно, так легше. Дав п’ятдесят гривень чи сто, дитина занесла, та й по всьому. Нам ніби складніше йти в банк чи перераховувати через інтернет. Проте, здаючи готівку, ми самі породжуємо маленьку корупцію, яка з часом переростає у велику.

«Нещодавно до нас у школі звернулися з проханням допомогти купити ксерокс. Обладнання коштувало 8 тисяч гривень, і воно, безперечно, потрібне як для вчителів, так і для дітей. Є різні роздаткові матеріали, які вчитель має скопіювати, а часом і школярам потрібно щось відксерити. Тож ми здали гроші. Але потім з’ясувалося, що для школи з міського бюджету  також виділили кошти на ремонт старого ксероксу. То куди пішли наші гроші? Як тепер з’ясувати, якщо батьки здавали готівку?», – запитує пані Марія, мати одного зі школярів.

В Українській Галицькій Партії не просто говорять про цю проблему, а самі, замість чиновників, розробляють способи її вирішення. Ми, на відміну від інших партій, не просто критикуємо владу, а беремо і робимо її роботу. Українська Галицька Партія розробила чіткий механізм обліку та звітування за батьківські внески у школах та садочках.

Спершу заборонити готівку в школах і садочках, використовувати гроші прозоро, долучати до цього процесу батьків активісти вимагали на сесії Львівської міської ради. Проте чиновники їх не почули. Тоді Галицька партія запропонувала правове вирішення проблеми: спільно з експертами, батьками, юристами експертна група, яка займається питаннями освіти у партії, розробила детальне положення про те, як має бути організоване використання батьківських коштів у школах і садочках. До цього завдання у партії підійшли дуже серйозно, документ писали аж 2 місяці, консультувалися навіть із заступником міністра освіти і науки Павлом Хобзеєм, кілька разів зустрічалися з активними батьками та освітянами. Готове положення депутат фракції УГП та член комісії гуманітарної політики Ігор Дякович подав міському голові Львова та в секретаріат ради 17 березня. У партії сподіваються депутати Львівської міської ради підтримають проект положення на одному з найближчих пленарних засідань.

«Механізм, яки ми пропонуємо, буде зрозумілий і батькам, і адміністрації навчальних закладів. Зокрема, положення передбачає, що всі благодійні внески мають проходити через засновані при навчальних закладах благодійні фонди. Це сприятиме максимальній прозорості і дасть можливість чітко звітувати про кожну копійку», – каже керівник освітнього напряму УГП Віталій Ляска.

На перший погляд, нововведення можуть видаватися надто складними. Як заснувати благодійні фонди? Як ними управляти? Як здійснювати звітність? Питань у батьків та вчителів виникає, справді, багато. Тому у партії пішли ще далі в цьому питанні: щоб не залишати батьків та освітян наодинці з нововведеннями, тут розробляють спеціальний довідник у поміч львів’янам. У ньому покроково описано все про Благодійні фонди при школах і садочках. До того ж довідник створений у формі відповідей на запитання, які через спеціальну анкету ставили самі батьки та вчителі.

Питання батьківських внесків, зазначають у партії, важливе для обох сторін: як батьки хочуть убезпечитися від поборів, так і кожен директор школи, кожен педагог має право на гідність і добру репутацію. Адже часто обвинувачення та плітки можуть виникнути з нічого, але часом підозри батьків небезпідставні.

Фото: bjtfinancial.com.au

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!