Контролювати комунальне майно тепер може кожен львів’янин

Депутатам Української Галицької Партії у Львові нарешті вдалося змусити міську владу оприлюднити публічно всю інформацію про комунальне майно.

Для цього депутатові  Тарасові Чолію разом із помічниками довелося працювати більше, ніж півтора року. І навіть провести власне розслідування.

“Я підняв питання комунального майна у Львові ще під час попередньої каденції ЛМР, 2015 року. Нас цікавило, скільки цього майна є, кому його передають в оренду, хто ці орендарі, скільки вони платять містові, тобто, чи є порядок з майном міста. Тому я просив в управління комунальної власності ЛМР подати весь перелік комунального майна, на яке укладені договори оренди. Після цього я звернувся до міського голови з пропозицією оприлюднити всі дані про комунальне майно на порталі Відкритих даних. А після того, як мені у цьому відмовили, пояснюючи недоречністю та нездійсненністю такої ідеї, ми вирішили перевірити достовірність інформації, яку мені надали в ЛМР. Спершу в центральній частині міста. І з’ясувалося, що низка приміщень, які зазначені в переліку комунального майна, на які є договори оренди з ЖЕКами, давно вже не в комунальній власності. Тобто, вони давно продані або приватизовані. Наприклад, на Вірменській, 4 чи Дорошенка, 28”, – пояснює голова фракції УГП у Львівській міській раді Тарас Чолій.

22333

Після того, як депутат оголосив про результати свого розслідування під час сесії, міський голова розпорядився внести комунальне майно до переліку інформації, яка має бути опублікована на порталі Відкритих даних. І через певний час уся інформація про комунальне майно, яке перебуває в оренді, таки там з’явилася. 

3

3а

Інформацію ж про вільні для оренди приміщення можна вже давно знайти на сайті mayno.lviv.ua. Тобто повна інформація про комунальне майно у Львові є, фактично, на двох сайтах.

4

5

“Тепер залишається максимально поширити серед мешканців, журналістів, громадських активістів інформацію про те, що всі дані про комунальне майно у Львові є у відкритому доступі. Адже сьогодні вже кожен може відстежити, у кого і на яких умовах перебуває в оренді те чи інше комунальне майно або чому будівлі руйнуються і чи взагалі вони ще є у комунальній власності. Тому що декілька людей не проконтролюють усього, а разом ми зможемо здійснювати громадський контроль набагато простіше і якісніше”, – зазначає Тарас Чолій.

6

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку