Константин Ванджурак: “Про нас говорять вчинки, а не політичні лозунги”

Здавалося б – вибори минули, тож у міжвиборчий період активність політичних сил зменшується. Але на політичній арені області з поля зору краян не зникає Українська Галицька Партія. Тому ми вирішили поспілкуватися головою Верховинської районної організації УГП та дізнатися, у чому насправді криється мотивація такої активності партії на Верховинщині.

Константин Ванджурак

Константин Ванджурак – режисер і громадським діяч. Створює якісний україномовний контент – знімає документальні фільми та розважальні програми, за допомогою яких популяризує край. Був депутатом Кривопільської сільської ради. Працює над розвитком Верховинської ТГ.

– Ваша команда декларує, що Українська Галицька Партія – це про інші підходи в політиці. Як саме це проявляється у вашій діяльності?

– Ми вважаємо, що політика – це про служіння людям, своїм громадам. Хочемо змінити підходи до управління, де прозорість і законність влади мають стати визначальними. Власним прикладом показуємо, що політика може бути іншою. Як саме? Новими підходами, на ідеології християнської демократії, використовуючи політику не як самоціль, а як інструмент. Ось наша мотивація. Про нас говорять вчинки, а не політичні лозунги.

– Зараз всі говорять про тарифи на житлово-комунальні послуги та збільшення вартості продуктів. Чому мовчить УГП?

– Власне, такі розмови на рівні громад – це є маніпуляція політиками, щоб здобути собі політичні дивіденди. Адже питання тарифів не вирішується на рівні територіальних громад. Наш осередок фокусується на змінах, які ми вже можемо зробити у наших селах, селищах і містах. Наприклад, коли цього року прийняли закон про відкриття ринку землі, Українська Галицька Партія провела широку інформаційну кампанію. Підготували тематичну газету, в якій розповідали краянам про їхні права, як не дати ввести себе в оману, як вдало реалізувати своє право на купівлю-продаж землі, або як безкоштовно отримати ділянку тощо. Працювала безкоштовна юридична “гаряча лінія”.

– Тоді чим, на Вашу думку, мають займатися місцеві політики?

– Децентралізація дала громадам можливість впливати на свій розвиток. Проте не завжди люди знають, як ефективно використовувати цей інструмент. Ми зрозуміли, що у громадах є попит на експертів, доступ до кращих сучасних практик. Тому наш осередок організував зустріч із експертами Центру розвитку “Громада.UA. Запросили представників місцевої влади, різних галузей і місцевих громадських організацій, а також політолога, голову Політради УГП Ростислава Коваля. “Громада.UA” працює у консультаційному, експертно-аналітичному, юридичному, проєктному та навчальному напрямках у сферах економіки, освіти, медицини, а також стратегії розвитку громади та залучення коштів у бюджет. За результатами зустрічі на таку підтримку тепер може розраховувати й Верховинська ТГ.

– Чи можна очікувати на системну роботу експертів у Верховинській ТГ? Адже часто такі заходи стають лише разовими акціями з декларування намірів про співпрацю.

– Саме системний підхід якісно вирізняє Українську Галицьку Партію серед інших політсил. Ми проаналізували стан справ громади в освіті та інфраструктурі, земельних питаннях та темі лісу. Зауважили на необхідності проведення тренінгів для представників туристичної сфери та дій для подолання бюрократії під час реєстрації фізичних осіб-підприємців. Спільно з експертами “Громада.UA” напрацьовуємо певну дорожню карту та готуємо відповідні проєкти й тренінги. Сподіваємось, громада цим скористається.

– Але експерти лише допомагають визначити шлях, яким має рухатись громада. Чи є кому цей шлях проходити?

– Звичайно, є. Це, в першу чергу, команда Української Галицької Партії, а також наші прихильники та громада. Ми створюємо платформу, де люди можуть втілити власні ідеї на користь громади. Уже 2 роки, як бачите, досить активно працює Верховинська районна організація УГП, де я – голова, заступниця – Ольга Маротчак, секретар – Світлана Максим’юк. За крайні місяці ми розширили своє представництво. Створили Верховинську селищну організацію УГП, яку очолив Олег Гапчук, заступниця – Наталія Березовська, секретар – Андрій Минайлюк. А також створили Білоберізьку сільську організацію УГП, розвиток якої довірили голові Любові Шикман, заступнику Дмитру Шарабуряку та секретарю Ніні Федорчук. Це реальні люди, за якими – реальні добрі справи.

– Гучною була акція Української Галицької Партії з декомунізації радянського постамента на Кривопільському перевалі. Чому ви за це взялися?

– Команда Верховинського осередку УГП вже давно виношувала ідею декомунізації цього постамента з радянською символікою. Закон про декомунізацію є, але тут він ще не запрацював. Тож постамент “30 років побєди” перетворили в пам’ятник 30-ої річниці Незалежності України. Ініціатор акції – наш однопартієць Олег Гапчукгромадський діяч, радіоведучий та кореспондент.

– Над чим ще працює Ваша команда?

– Взяли участь в ініціативі УГП та громадських об’єднань щодо прийняття закону про депортованих за національною ознакою у 1941-1955 роках українців з території сучасної Польщі. Збирали підписи на підтримку звернення до центральної влади. Завдяки цьому, нещодавно Верховна Рада прийняла закон у першому читанні. Розраховуємо на підтримку й у другому читанні.

Усі ці активності – лише за крайні 4 місяці. Власним прикладом демонструємо, що політика може бути не відірвана від людей. Навіть коли це, на перший погляд, екологічні акції з висадки дерев чи прибирання Оглядової вежі. Ми показуємо проблеми та шлях їх вирішення, прищеплюємо культуру поведінки з ТПВ, важливості збереження екосистеми та місцевих туристичних атракцій.

Маємо вже традиційні напрямки роботи в екологічній, соціальній, туристичній і спортивній сферах. Долучаємось до розвитку спорту й дозвілля в громаді. У найближчих планах – проведення других змагань із різних видів спорту, які ініціює Володимир Ящук. Тож, користуючись нагодою, запрошую краян до співпраці та участі у наших активностях!

Анна Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]