Коли медицина в Україні стане якісною

Насамперед лікарня має стати сучасною, кажуть експерти Української Галицької Партії

Як покращити якість медичних послуг та лікарняні умови? Як ефективно управляти медзакладом? Де шукати гроші? Відповіді на ці питання знають експерти медичної групи Української Галицької Партії. Ними вони поділилися під час зустрічі “Медицина майбутнього” у Городенці 14 квітня. Учасниками заходу стали лікарі, медсестри, управлінці та пацієнти.

“Проблем, з якими стикаються у медзакладах як лікарі, так і пацієнти, є багато. Десь не вистачає якісного обладнання. Десь бракує персоналу. А десь — ефективного управління. Триває реформа. Запроваджується багато змін. Але питання все ще є. Тому добре, що можна обмінятися досвідом, отримати корисні поради. Адже медицина – це та галузь, яка стосується кожного”, — розповідає сільський голова Котиківки, заступник голови Івано-Франківської обласної організації Української Галицької Партії Іван Вережак.

Реформу втілюють медики, держслужбовці та звичайні пацієнти. Є розуміння, що потрібно щось змінювати, проте не всі готові до змін. Але ті, хто став на цей шлях, вже робить успішні кроки. І до таких лікарів йдуть пацієнти», наголошує координатор медичної групи УГП Мирослав Брегман.

Що треба зробити для успіху реформи?

 1. Підтримати медиків і керівників (юридично, консультативно, навчанням). “Підписання декларації з лікарем — це теж допомога”, — зауважує Ігор Заставний, лікар амбулаторії сімейної медицини у смт. Краковці, експерт медичної групи УГП.
 2. Проводити активну інформаційну кампанію. “Основна проблема відсутність комунікації. Вона заважає в усьому. А лікар і пацієнт повинні співпрацювати”, — наголошує Мирослав Брегман.
 3. Вчити лікарів, експертів, керівників закордонному досвіду або за кордоном.
 4. Підтримати та та пояснити реформу громадам.
 5. Підтримати лікарів-підприємців.
 6. Долучитися до процесу реформи вторинної та екстреної меддопомоги.

Основна проблема — відсутність комунікації.

Перевагами реформи, на думку експертів, є те, що медичні установи отримують більше можливостей і повноважень, напряму отримують кошти і можуть впливати на їх використання. Проте їм потрібно навчитись ефективного управління.

Сучасне управління це:

 1. Побудова чіткої стратегії розвитку закладу.
 2. Впровадження ефективного медичного менеджменту.
 3. Використання ІТ-технологій в організації роботи.
 4. Ведення електронного документообігу.
 5. Клієнтоорієнтована медицина.
 6. Автономізація закладів, яка дає можливість залучення додаткових коштів (медичне страхування, гранти, фінансування з ОМС, оплата за послуги, які не є обов’язковими).

“Реформа це завжди складно. Вона дає можливості, але треба вміти їх використовувати. Зокрема, виводити «з тіні» місцевий бізнес, створювати ФОП, щоб громада змогла отримувати необхідні їй кошти на розвиток медицини у своєму населеному пункті. Оптимізувати кадри та створювати групову практику”, каже Ігор Заставний.

Для чого все це робиться? Для того, щоб лікар міг краще сфокусуватись на своїх пацієнтах і надавати якісні послуги.

“Медреформа стосується кожного. І медицина є тим маркером змін для людей, за яким вони оцінюють владу. Відтак і громада, і медики, і влада мають співпрацювати, щоб разом втілювати якісні зміни”, — резюмує зустріч Милослав Брегман.

Вважаючи медицину одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності, Українська Галицька Партія сформувала медичну експертну групу, до якої належать фахівці-медики з різних сфер галузі. Разом вони аналізують ситуацію, напрацьовують рішення для медиків і закладів, пропонують їм відповіді на виклики сьогодення. Протягом більш ніж півроку її представники проводять зустрічі, дають відповіді на запитання, роз’яснюють все про реформу, стараються виявити проблеми і недоліки з метою їх вирішення. Ці напрацювання Українська Галицька Партія пропонує профільним міністерствам та намагається втілити, де це можливо, на місцевому рівні.

Наша команда відкрита до співпраці. Якщо вам не байдуже, що робиться з медициною, хочете бути корисним громаді, своєму медзакладу, дізнатись більше про реформу, то пишіть нам у Фейсбук та приходьте до громадського офісу УГП (м. Городенка, вул. Шевченка, 77, пов. 4 будівлі міської ради).

Анна Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

  [recaptcha]