Коли до школи – через гори і долини…

Гірські школи – на межі виживання, переконаний освітянин, науковець, голова Яремчанської організації УГП Ігор Макарук. Далі – пряма мова:

У Києві мають почути голос освітян та школярів із гірських сіл. Адже освітня реформа та реформа децентралізації не враховує всіх особливостей гірських шкіл. Тому сьогодні треба дзвонити в усі дзвони на всіх рівнях, щоби привернути увагу влади і громадськості до проблем гірської школи. Бо мова йде про долю майже 80-и тисяч школярів.

Ми пропонуємо провести загальноукраїнський форум для розробки нового формату життєдіяльності карпатської школи. відбутися такий захід має саме у Яремчі, де всі міські школи мають статус гірських.

Загалом такий статус присвоєно 535 загальноосвітнім навчальним закладам у 27 районах чотирьох областей України (Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій). У цих навчальних закладах навчається понад 78 тисяч учнів. Освітній процес тут має свої специфічні особливості і труднощі, зумовлені природно-кліматичними, демографічними та соціально-економічними чинниками.

На території Яремчанської міської ради всі школи є гірськими. Тому всі невирішені освітянські проблеми тут нам є близькі. Ми їх дуже болюче сприймаємо. Адже у новому і прогресивному Законі “Про освіту” не у повній мірі враховані реалії й особливості, в яких живуть і навчаються діти українських Карпат. Яремчанська організація УГП прагне допомогти у вирішені складних проблем, наскільки нам це під силу.

Сьогодні про те, як працюватиме гірська школа у нових реаліях, маємо більше запитань, ніж відповідей. Новоутворені ОТГ навряд чи зможуть подолати всі труднощі, пов’язані із освітнім процесом. Тож без підтримки держави гірська школа не зможе якісно організувати освітній процес та виконувати своє призначення. Крім того, нагального вирішення потребують статус, утримання і функціонування пришкільних інтернатів при закладах освіти, класів художніх ремесел для соціально незахищених дітей та школярів, які проживають на відстані від школи понад три кілометри у віддалених гірських місцевостях.

Тому вже сьогодні маємо говорити про запровадженням державних програм, які гарантуватимуть підтримку шкіл із гірським статусом.

Насамперед – у зміцненні матеріально-технічної бази, оснащенні комп’ютерною технікою, стовідсотковому підключенні до інтернету, закупівлі шкільних автобусів підвищеної прохідності для гірських доріг.

Щоб завтра ці питання були вирішенні, їх треба підіймати вже сьогодні. Ми наполягаємо на тому, що діти з гірської місцевості повинні мати всі можливості отримувати якісну шкільну освіту”

Фото: Integrated Learning Strategies

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]