Кодекс честі для політиків від Норберта Нойхауза

Норберт Нойхауз – доктор економічних наук, експерт-урбаніст, ідеолог християнської демократії, екс-віце-мер німецького міста Трір, спікер Форуму відповідальних християн «Бог-Людина-Україна».

Один із ідеологів християнсько-демократичного руху Європи, автор книги «Цінності християнської демократії» Норберт Нойхауз приїхав до Львова на запрошення організаторів Форуму відповідальних християн «Бог-Людина-Україна», серед яких Українська Галицька Партія.

Доктор Нойхауз був одним із головних спікерів Форуму. Його виступ справив сильне враження на аудиторію. Віцемер із десятилітнім досвідом управління містом розповів про мораль у політиці та яким має бути відповідальний політик. Ми занотували тези з його доповіді.

Норберт Нойхауз

13 тез про те, яким має бути політик

1. Для багатьох політика – брудна справа для заробітку грошей. У політику мають йти з іншою метою.

2. Місто, як і держава, – це величезне підприємство, яким треба добре управляти.

3. Верховною метою політики є мир. Це не тільки зовнішній, але й внутрішній мир, – у громаді, спільноті, державі.

4. Влада – це сума можливостей, які є в розпорядженні. І тут постає питання розподілу благ між слабшими та пошуку відповіді: кому я служу – собі чи суспільному благу.

5. Політика – це не мораль, а інтерес. Мораль має прийти в політику ззовні.

6. Об’єктивна влада – сума всіх можливостей. Суб’єктивна влада – ті можливості, які ми здобуваємо. Часто ці можливості є заблоковані психологічно і ми не можемо їх побачити. Тому треба бути сміливим, щоб крокувати до них.

7. Ми потребуємо політиків, які самі до себе висувають високі принципи моралі.

8. Політики повинні керуватись засадою спільного блага, а не особистого.

9. Добра політика – це вміння поєднати інтереси задля хорошого життя країни.

10. Політики, як і підприємці, повинні користуватись кодексом честі. І коли ми вибираємо політиків, маємо дивитись, чи вони мають той кодекс честі і моралі.

11. Для мене є неприпустимими партійний вождизм, що в Україні партії можна купити.

12. Бізнес і політика – непоєднувані, адже бізнесмен не займається політикою.

13. Політика за допомогою вказівного пальця і кулака – не політика. Політика – це об’єднання задля спільного блага, а не власної кишені.

Виступ Норберта Нойхауза

Форуму відповідальних християн “Бог-Людина-Україна” зібрав понад 300 осіб. Учасники обговорили можливості реалізації християнських принципів та цінностей для розвитку держави. Кінцевим результатом Форуму стала ініціатива щодо створення Міжконфесійного руху християнської відповідальності для активних християн, які готові брати на себе відповідальність і змінювати країну.

Анна Кучерак-Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]