12.06.2017
Карту стану Львівських шкіл, яку створила ще минулого, 2016 року освітня група Української Галицької партії, “трансформують” в окремий розділ на сайті управління освіти Львівської міської ради.
У Програмі розвитку освіти Львова, яку також створюють на прохання УГП, вже передбачили кошти для створення окремого розділу “Відкриті дані” на сайті управління освіти ЛМР. Там буде розміщена вся інформація про фінансування шкіл (бюджетне та позабюджетне), технічний стан приміщень, ремонти навчальних закладів, інклюзивні класи, наповнюваність класів тощо. В освітній групі політсили кажуть, що довго вели переписку з управлінням освіти і нарешті активістів таки почули.
“Прототипом такого розділу стала наша карта стану львівських шкіл, яку ми з освітньою робочою групою Української Галицької Партії створили і розмістили кілька місяців тому на нашому сайті. Там є вся інформація про львівські школи, яку ми змогли зібрати за кілька місяців. Хочу сказати, що її відвідали багато батьків, і ми маємо дуже позитивні відгуки. Нам телефонували з Івано-Франківська, Дрогобича, ми консультували людей щодо створення подібних наборів даних. Бо таким чином систематизована та відкрита інформація – це і є впровадження принципу прозорості в освіті. І в Дрогобичі подібну ідею таки розробили: там вже є інформаційний ресурс, де відображена вся інформація про школи”, – розповідає Іра Моряк, учасниця освітньої робочої групи УГП.
Карта стану шкіл, кажуть партійці, показала, що є у місті школи, які фінансують чомусь щороку, а є такі, які не фінансують кілька років підряд. Також у Галицькій партії запропонували провести спеціальний моніторинг діяльності шкіл Львова. Досі критерієм успішності навчальних закладів, а відтак – і причиною для їх кращого фінансування, вважалися, насамперед, результати випускників під час ЗНО. Проте цей показник сьогодні – заслуга не так школи, як репетиторів.
Нагадаємо, на створенні Програми розвитку освіти Львова депутати ЛМР від Галицької партії наполягали більше, ніж півроку. Найближчим часом уже готовий програмний документ, до якого партійці подали більше 40 власних пропозицій, мають винести на голосування під час сесії міської ради.