Іван Вишньовський: «Маючи знання та освіту ми можемо досягнути в житті будь-яких вершин»

Він здобув фах програміста, з початком російсько-української війни підписав контракт із Збройними Силами України та вирушив на фронт захищати незалежність нашої держави, а повернувшись до мирного життя – організував курси цифрової грамоти для краян, де кожен охочий може безкоштовно отримати базові знання програмування і не тільки.

Ми уже неодноразово розповідали вам про цікавих людей, які складають кістяк Української Галицької Партії. Сьогодні ж історія про Івана Вишньовського – депутата Іванівської ОТГ, що на Тернопільщині.

Освіта і шлях на фронт

Навчався в Тернопільському національному економічному університеті на факультеті комп’ютерних інформаційних технологій. У 2013-му році закінчив магістратуру та пішов працювати програмістом в одному з агрохолдингів . Невдовзі після цього в Івана загинув батько і ця трагічна подія, зізнається він, дуже вплинула на його життя.

«Це був період, який змінив мій світогляд, – розповідає Іван Вишньовський. – Насамперед, я намагався знайти себе і щось змінити в житті. Тоді ж з’явилися перша думка поїхати на схід, щоб допомогти хлопцям захищати Україну. Щоправда, на це відважився не одразу, адже не хотів залишати самими маму та на той час неповнолітню сестру… Розумів, що після смерті батька я був змушений брати відповідальність за них».

Зона бойових дій і знайомство з безпілотною авіацією

У 2016-му році Іван Вишньовський підписав контракт із ЗСУ терміном на три роки та відправився служити у 44-ту окрему артилерійську бригаду. «Спершу, – розповідає Іван, – зважаючи на освіту, мене прикріпили до фінансового відділу частини. Але я прагнув більш активних дій, ніж просто знаходитися у Тернополі і просиджувати штани в кабінеті. Тому наприкінці року перевівся в взвод хімічного захисту і відправився в зону АТО».

Перша ротація проходила у Лисичанську Луганської області. Далі Івана Вишньовського, на його прохання, перевели в дивізіон артилерійської розвідки, де галичанин зміг на повну застосувати знання, отримані в університеті.

«Тоді я познайомився з безпілотною авіацією. Заняття, яке приносило мені велике задоволення, оскільки розумів, що це реальна користь для військових. Так віддячив державі, яка п’ять років навчала мене за свій рахунок, дала освіту та можливість заробляти кошти».

Про прихід в політику

Незадовго перед місцевими виборами Іван Вишньовський прийняв рішення йти в політику, щоб мати можливість впливати на життя країни та громади.

«Я розглянув безліч політичних сил, які підходили б мені по духу та ідеологічно. Зрозумів, що в цьому плані мені найбільше імпонує Українська Галицька Партія. Балотувався в обласну раду та раду громади. На жаль, в першу не пройшов, зате став депутатом Іванівської ОТГ. На першій сесії оголосив, що хочу запровадити в громаді навчання цифрової грамотності. Так було зроблено перший крок до, як виявилося, дуже потрібної і важливої ініціативи».

Про навчання цифрової грамотності

«Маючи знання і освіту ми можемо досягнути в житті будь-яких вершин. І тут йдеться не лише про банальний заробіток, а можливість реалізувати себе. Враховуючи те, що ОТГ, де я обраний депутатом, об’єднує села, які знаходяться на відстані 20-30 кілометрів від обласного центру, я вирішив розпочати курси цифрової грамотності для населення. Вони проходять в трьох населених пунктах – селах Іванівка, Ілавче та Сороцьке.

Курси розраховані на різні вікові групи – від дітей до пенсіонерів. На них люди можуть отримати базові знання, які завжди стануть у пригоді. Це робота з комп’ютером та офісними програмами, різноманітні інтернет-сервіси тощо. Викладаю також ази програмування.

Щоправда зараз, через пандемію, ми були змушені тимчасово призупинити навчання. Але, як тільки спалах захворюваності піде на спад, то обов’язково поновимо його. Причому, вже не раз розмірковував, що свій досвід при потребі можу поширити і на інші громади».

 

 

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]