Іван Вережак: “Будівництво ГЕС є неможливим і небажаним“

Іван Вережак, голова Городенківської районної організації Української Галицької Партії, голова Котиківської сільської ради розповідає про останні події навколо побудови ГЕС:

“Минулого тижня відбулася сесія Городенківської районної ради. На ній депутати одноголосно прийняли рішення, що побудова ГЕС в околицях міста є неможливою і небажаною. Це своє рішення районна рада направила у вищі органи влади: до Президента, Уряду, Міністерства енергетики тощо.

Люди по селах, які планують затопити при побудові ГЕС, по-різному реагують на цю проблему. Приблизно половина мешканців сіл або взагалі дуже мало знають про плани уряду і через те не надто ними переймаються. Інша половина дещо чули про нищівні наслідки  і загалом виступають проти ГЕС, але вони не є активні. Справжніх активістів по селах небагато: десь – троє, десь – до десяти.big_DSC_9013

Я був на зборах жителів трьох сіл, які під ризиком затоплення. Сільські ради, активісти і абсолютна більшість селян твердо виступають проти планів уряду. Всі ті ради одностайно прийняли рішення про заборону будівництва ГЕС на їхній території. Але цікаво, що з мешканцями наших сіл ніхто не радиться, ніхто не пояснює, що ж буде з їхніми територіями. Люди мають дуже мало інформації і на сільських зборах уперше чують, що з ними мали радитися. Вони обурюються, що їх просто ставлять перед фактом, що ГЕС буде.

“Люди втратять засіб існування. Не факт, що там, куди їх відселять, буде така ж земля і вони зможуть себе так само успішно зреалізувати”

Городниця – одне з сіл, яке потрапляє під затоплення, – це помідорна столиця Городенківщини. Там вирощують певно 90% всіх овочів району. Найбільше – помідори, огірки, капусту. Ціле село живе з теплиць. І більше половини з них будуть затоплені.

big_1OXZXDSC_9004

Люди втратять засіб існування. Не факт, що там, куди їх відселять, буде така ж земля і вони зможуть себе так само успішно зреалізувати. Люди так і кажуть під час зборів: “Ми звідси нікуди не підемо, бо ця земля – наша годувальниця”.

“Це все фейк, це задурювання нам голови, з єдиною ціллю, напевно: просто збагатитися”

На одній із нарад для сільських голів у Городенці якось йшлося про те, що заступник голови нашої райради Галина Дідич, дружина героя Небесної Сотні Сергія Дідича, була в Києві, зустрічалася з кимось з Міненерго, хто відповідає за проект побудови ГЕС. На жаль, не можу сказати з ким. Але вона висловила чиновникам наш спротив. На це представники Міністерства просто пообіцяли прислати когось, щоб роз’яснити селянам принцип побудови ГЕС, тобто людей, які мають переконувати нас і розказувати, як це гарно буде. Але це все фейк, це задурювання нам голови, з єдиною ціллю, напевно: просто збагатитися.

40_full

Треба сказати, що Герой Небесної Сотні Сергій Дідич був головою ГО “Золоте руно”. Ця організація якраз займалася організацією сплаву по Дністру, популяризацією здорового відпочинку, проводили екологічні та просвітницькі акції. Туристи та учасники цих акцій приїжджали з-за кордону і з цілої України.”

Фото: Олекса Бутчак, джерело: news.if.ua 

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку