Ігор Велиган: “У політику мають йти ті, хто хоче нею займатися”

Заступник голови Політради Української Галицької Партії Ігор Велиган показує приклад стрімкої кар’єри в політиці. Його історія – наочна демонстрація того, як працюють соціальні ліфти УГП. Лиш два роки тому активіст написав заяву про вступ у партію, а сьогодні він вже заступник голови Політради. Про те, кого Галицька Партія запрошує у свої лави, чого варто очікувати від роботи в політичній організації та що відрізняє УГП від інших партій – у розмові з Ігорем Велиганом.

Ігоре, як Ви вирішили долучитися до партії?

Громадсько-політичним життям я зацікавився давно. У 1998 році вступив на навчання на історичний факультет педагогічного університету. Почав цікавитися молодіжними організаціями, потім це зацікавлення плавно перейшло до політичних партій. Маючи досвід в громадсько-політичній сфері, навесні 2015 року я зустрівся з активістами Української Галицької Партії. На цій зустрічі мені та іншим людям запропонували створити Тернопільську обласну організацію УГП. Ми погодилися. Відбулося ще декілька зустрічей, і осередок було створено.

18740394_1571905922880707_9117272974551423806_n

Чому зупинилися саме на цій партії?

Бо Галицька Партія демонструє, що для неї важливі демократичні принципи: зміна влади, прийняття рішень, формування команди. І це не просто прописано в статутах, як в багатьох партіях, а дійсно працює на практиці. В цьому я зміг особисто переконатися. Мені дуже сподобалася норма, через недотримання якої занепало багато партій періоду 90-х, 2000-х років, – що керівництво партії має змінюватись регулярно. На чільних посадах людина може бути не більше двох років. І це дуже добре впливає на партію, не законсервовує її, створює соціальні ліфти. Будь-яка людина, вступивши до Галицької партії та позитивно себе проявивши, за невеликий проміжок часу може очолити будь-яку структуру: районну, обласну, або й загалом усю партію. Я пробув свій термін на посаді голови Тернопільської обласної організації УГП, тепер є заступником голови Української Галицької Партії. Така система діє в усіх осередках. Позитивним є і демократичний спосіб прийняття рішень: всі питання приймає Політрада на з’їздах – так, як прописано в статуті.

“Політика – це важка робота, це праця з людьми, які часто хочуть миттєвого результату, швидких рішень складних проблем. Проте, насправді, так не завжди виходить”

Кого насамперед Ви хотіли б бачити серед нових людей в УГП?

В політику мають йти люди, які хочуть нею займатися. Часто буває, що в партії приходять фахівці з різних галузей, громадські активісти, але вони швидко перегоряють, коли починають розуміти, що політика – це важка робота, це праця з людьми, які часто хочуть миттєвого результату, швидких рішень складних проблем. Проте, насправді, так не завжди виходить. Іноді шлях буває довгим і складним. 

18485474_1554278287976804_2369901907759035062_n

Дуже хочеться, щоб молоді люди приходили у політику, не розчаровувались, працювали й формували громадянське суспільство. Ми обіцяємо, що їхня думка обов’язково буде почута, бо демократичні принципи, які ми декларуємо, працюють. Разом з молоддю ми чекаємо і більш досвідчениху громадсько-політичній роботі людей старшого віку. Головне, це їхнє бажання працювати, щось змінювати, бути провідником змін в українській державі.

Які плани в Української Галицької Партії на найближче майбутнє?

Ми регулярно проводимо соціологічні дослідження. І в них бачимо свої результати, з кожним місяцем і роком вони зростають. Лише за півроку після створення Тернопільської обласної організації ми пішли на вибори й отримали доволі добрий результат. У 5 районних рад Тернопільської області пройшли наші депутати. Потім ще й до рад ОТГ пройшли. На нещодавніх виборах до Хоростківської громади ми здобули 11,2%. Я оцінюю ці результати доволі позитивно. Але, звісно, на все треба час. Ми не є партією лідерського типу, де засвітився лідер – і рейтинги ростуть. Ми працюємо повільніше, на перспективу, розвиваємо структури. Партія має бути місцевою, регіональною силою, без якої неможливе формування місцевої влади будь-де на Галичині.

Ми сподіваємося увійти до трійки лідерів на наступних місцевих виборах, щоби влада формувалася за нашої участі. Крім того, готуємося до парламентських виборів. На мажоритарні округи будемо висувати своїх кандидатів. Наразі працюємо над цим і маємо надію, що найбільш активні зможуть отримати перемогу.
Розмовляла Оксана Войтків

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!