Ігор Макарук: “Вимагаймо звитяги насамперед від себе”

Не зважаючи на міжвиборчий період, Українська Галицька Партія активно працює та розвивається, створює нові структури. Нещодавно місцеву організацію УГП заснували в Яремчі. Головою новоствореного осередку став громадський діяч, письменник та науковець  Ігор Макарук. Пан Ігор також є кандидатом політичних наук, доцентом кафедри міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, автором понад тридцяти наукових статей і монографій.

До Яремчанської міської ради також належать селище міського типу Ворохта, села Микуличин, Татарів, Яблуниця та Поляниця, поруч із якою розташований відомий гірськолижний курорт Буковель. Тому осередок Галицької партії тут є дуже важливий, та й роботи активістам політсили, видається, не бракуватиме. Пане Ігорю, Українська Галицька Партія – це нова політсила у Вашому регіоні. Чим плануєте займатися?

Перш за все, хочу наголосити, що нас хвилюють проблеми не лише самого Яремче, але й Ворохти, Татарова, Поляниці, Яблуниці. Тому одним з основних завдань, які ми перед собою зараз ставимо, є створити невеликі осередки, такі собі опорні пункти, в інших населених пунктах Яремчанської міської ради. Так нам буде легше відчувати проблеми мешканців, розуміти, що потребує нашої співдії. І людям буде легше з нами контактувати, ділитися думками, ідеями – долучатися до процесу творення змін. Насамперед, мусимо сформувати спільне бачення, яким має бути в майбутньому наш край. Наразі команда Галицької партії в Яремче лише формується, тож ми запрошуємо всіх небайдужих приєднуватися до нас. Коли ми діємо разом – за нами велике майбутнє.

Однією з найнагальніших проблем Яремче є водопостачання. Тут велика частина мешканців не має каналізації. Важко собі уявити, але так є: сучасне туристичне місто залишається без найелементарніших благ цивілізації.

“Важко собі уявити, але так є: сучасне туристичне місто залишається без найелементарніших благ цивілізації”

Інша проблема – відсутність об’їзної дороги. Весь потік транспорту до туристичних баз, які розташовані за Яремче, проходить центральною дорогою міста. А це – і загазованість, і зниження туристичної привабливості. У Європі, в гірських населених пунктах, об’їзні дороги будують тунелями через скелі. Такий досвід можна застосувати і в Яремче. Тільки тут потрібна підтримка Міністерства інфраструктури і чималі кошти. Можливо, варто залучити грант Євросоюзу. Ми будемо працювати з міською владою над вирішенням цієї проблеми, а також шукати грантові фонди.

18176208_770748519750285_1329616345_o

Ігор Макарук (зліва) на зйомках фільму за власним сценарієм

Ви – автор літературної епопеї “Прокляття волхвів”. Як науковець став письменником?

Я живу наукою, дослідженнями. Але вивчаючи міжнародні відносини, натрапив на цікавий історичний аспект. Так буває, коли виникає певна проблематика, яка не вписується в наукову площину, але ти розумієш, що це не можна упустити з поля зору. Тоді переводиш все у художню площину. У художньому творі легше донести до широкого загалу нашу історію, традиції, нашу правду. Наприклад, у бібліотеці Ватикану я знайшов докази, що у «Повісті минувших літ» не  все правдиво написано. Також в архівах скандинавських країн описана інша історія. Чотири скандинавські королі були виховані при дворі Київських князів. Це ж не можна замовчувати.

Взагалі, на рівні держави не розроблена ідеологічна програма, яка формувала би нашу свідомість з того, що ми великий народ і в нас велична історія. Сьогодні у нас потихеньку намагаються нашу історію вкрасти, а ми нічого не робимо, щоб її захистити, щоб сказати, що це наше, що це – ми.

Тому, досліджуючи архівні документи, я почав писати, доносити думку про велич народу, який жив тут колись. Бо ми – його нащадки і мусимо цю спадщину передати дітям, щоб наступні покоління знали і не забували, що живуть на прекрасній героїчній землі.

Ви ведете такий активний спосіб життя – наукова діяльність, письменництво, викладання в університеті.  Чому вирішили зайнятися ще й політикою?

Сьогодні лише байдужа людина може не вболівати за ті процеси, які відбуваються в державі. Тому я хотів би свої знання, бачення донести до громади, поки що на регіональному рівні долучившись до творення різних програм розвитку. Якщо кожна людина у своїй невеличкій ділянці буде робити щось для того, щоб країна стала кращою, то залишимо нашим дітям розвинену європейську державу. Робімо добросовісно кожен свою справу, а не вимагаймо великої звитяги від когось. Вимагаймо її від себе.

“Робімо добросовісно кожен свою справу, а не вимагаймо великої звитяги від когось. Вимагаймо її від себе”

Чому обрали саме Українську Галицьку Партію?

В Україні є багато партій, які мають епічні пафосні назви і керівні органи в Києві. Але керівнику, який сидить у столиці, байдуже, що робиться в Микуличині. А нам, в першу чергу, треба навести порядок на місцях, у кожному селі, на тій невеликій батьківщині, де ми живемо. Українська Галицька Партія багато уваги приділяє вирішенню проблем саме регіонального рівня. Тому вона мені дуже імпонує.

Ще один важливий момент – за партією немає негативного шлейфу, олігарха з темними грошима. Партія, на відміну від інших українських політичних сил, не виконує завдання вождя, які невідомо чи є справді проукраїнськими. На сьогодні в Українській Галицькій Партії я бачу чесних, добросовісних людей, які дійсно хочуть навести лад у своєму домі.

Якщо ми заговорили про особистості, яким має бути правильний політик?

Є такий вираз, що влада псує людей. Якщо людина буде приходити у владу не для вирішення своїх особистих проблем чи внутрішньопартійних завдань, а буде намагатися працювати насамперед для людей, то це буде правильний політик. Сьогодні для України це майже фантастична ситуація. Але один правильний політик у цій системі нічого не вирішить. Дуже сподіваюся, що Українська Галицька Партія зламає цю систему, привівши в неї цілу команду правильних політиків, які будуть все називати своїми іменами, жити не популізмом, а реальними діями. Важливо не обманювати виборців, не вирішувати свої питання за рахунок бюджетних коштів. Якщо політики не будуть цього робити, тоді лиш вони будуть правильними.

Розмовляла Наталя Федоляк
Фото: Радіо ТРЕК, yaremcha.com.ua

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!