Богдан Панкевич про те, хто фінансує Галицьку Партію

Згідно з фінансовими звітами парламентських політичних партій за липень-вересень 2017 року, 197 українських політичних партій вказали нульові витрати. Серед таких – найбільші олігархічні політсили. Українська Галицька Партія за три місяці витратила 1 млн грн і увійшла в топ 11 партій, які витрачають прозоро. На гострі запитання журналіста відповів голова Політради УГП Богдан Панкевич.

Про УГП часто говорять як про проект Садового?

Коли ми йшли на вибори в 2015 році, то нам навішали багато ярликів. Ярлик сепаратизму – це проблема комплексів галичан. Коли всі регіональні еліти стукали кулаком у Кабміні, та вибивали ресурси та пріоритети для своїх регіонів, то галичани мовчали. Мовляв, будемо бідні, нещасні, аби лиш була Україна, бо якщо будемо вимагати своє, то скажуть, що ми сепаратисти. Цей ярлик, який навішали російські технологи, так глибоко засів, що галичани самі себе деколи бояться галичанами назвати, щоб хтось поганого про них не подумав. Ні слова ніколи ми про сепаратизм не казали. Навпаки, це Українська Галицька Партія і ми завжди декларували соборність.

Друге, чим ми були шоковані, коли почали набирати перед виборами серйозні відсотки (маючи нових, молодих, ідейних, динамічних людей), так це тим, що про нас технологічно поширили брехню. Ніхто нікого за руку не зловив, але в мене є інформація, що така от “брехня по селу” пішла від технологів Самопомочі. Дуже грамотно розтиражована. “Навіщо Вам голосувати за УГП? Голосуйте за Самопоміч! То наші, вони і так з нами”. І це настільки професійно розтиражували, настільки це засіло в людських головах, що це питання навіть не зникло після більше ніж двох років роботи нашої фракції. Фракції, яка купу справ Садовому заблокувала і протидіяла йому, як жодна інша. Але ж це ніхто не відслідковує, ніхто висновків не робить. Та час все розставить на свої місця.

Хто основний спонсор Вашої партії?

А це просте питання. У нас є спонсори – приватні компанії середнього бізнесу, а в масштабах Львівщини це серйозний бізнес. Все відкрито, тому що зараз ми подаємо звіти в НАЗК. Ми взагалі були шоковані, що минулого тижня увійшли в топ 11 партій України щодо витрат за третій квартал. Разом з партіями, де фактично є обороти у сотні мільйонів, якщо не більше, але це все в тіні.

“УГП увійшла в топ 11 партій, бо витрачає прозоро”

А маленька УГП увійшла в топ 11 партій, бо витрачає прозоро. На медійні послуги, друк, оренди, білборди, зарплати. Я, до речі, найбільш високооплачуваний голова партії в Україні. Так, офіційно я маю вищу зарплату, ніж голови олігархічних партій. При тому нашому зубожінні це не маленька зарплата – 10 тисяч гривень, але керівники олігархічних партій навіть таку зарплату не вказують.

Зараз інформація відкрита, всі звіти партій є в електронній формі. Але проблемою є складний фандрейзинг. Нам би варто було знайти кошти на центральні телеканали, щоб УГП зазвучала також і з Києва. Тому ми працюємо так, щоби бізнес нам повірив. Тому що ті гроші, які нам дають, це не інвестиції. Ми не працювали і не будемо працювати в інтересах бізнесу, який нас оплачує. Тобто, навіть якщо ми увійдемо в Верховну Раду, то не будемо займатися лобізмом. Бізнес розуміє, що гроші, які дали УГП – це грант, який використають на добрі справи, на чесну політику. Ми не займаємось формулою: Гроші + Політика = Ще більші гроші. Тому нам нелегко знаходити кошти.

“Всі дані відкриті на нашому сайті”

Скільки члени партії сплатили членських внесків за 2017 рік?

Рік ще не закінчився і тому я скажу погану фразу: “Я не знаю точно”. У нас членські внески сплачуються на чотири різні рахунки: центральний та три рахунки обласних організацій. Всі дані відкриті на нашому сайті, але щоб відповісти на питання потрібно просумувати оплати за всі місяці та врахувати, що 20 відсотків внесків з областей перераховуються на центральний рахунок.

Потрібно тут додати, там відняти, щоб не було якогось врахування однієї та тієї ж суми. Після річного звіту я би зміг точно відповісти на питання. Я слідкую за цим питанням і знаю, що у нас є певна заборгованість щодо внесків. Тому що людям дуже важко йти в банк і кожному особисто з ідентифікаційним кодом перераховувати ці внески.
Ми збільшили термін оплати і тепер це потрібно робити раз в квартал. Але не раз в рік, бо тоді заборгованість може бути великою.

Вимога НАЗК дуже ускладнила сплату внесків. Колись голова організації гроші зібрав, відніс в касу і поклав на рахунок, але зараз так не можна. Деколи бажання прозорості може перетворити добру ідею в проблему, фактично нею нам утруднили сплату внесків. До кінця місяця організації повинні домогтися повного покриття заборгованості щодо внесків. Це для нас дуже принципове питання.

Автор: Володимир Хлєбников

Уривок розмови з головою Політради Української Галицької партії Богданом Панкевичем поданий з інтерв’ю на сайті “Варіанти”.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]