Християнин у політиці: особистий досвід

Іван Луць – депутат Судовишнянської міської ради від Української Галицької Партії, який  відгукується на будь-які корисні ініціативи молоді та в межах своєї депутатської компетенції допомагає громаді Судової Вишні. Пан Іван не любить афішувати своєї меценатської діяльності і живе за принципом: “Допомагай так, щоб твоя права рука не знала, що дає ліва!”

Як це бути політиком і справжнім християнином? Чи не виникають суперечності? Про це п. Іван Луць щиро розповів нашим читачам.

“Тема, яку ми вибрали для розмови, може, не дуже вдячна. Може, не всі її сприймуть, але про це треба говорити… До сорока років я жив своїм життям, як живуть зараз більшість людей.  Перший мій крок до Бога – то був ремонт церковного даху. Ми ще з кількома товаришами виявили певні погрішності в церковній касі і неякісний матеріал на перекриття даху… Переповідати довго, в селі на цьому ґрунті сталася дуже неприємна ситуація. Але ми твердо вирішили, що церква має мати гідний дах. У той час я працював на митниці і був частиною системи. Внутрішньо я не сприймав цієї ситуації… Було настільки складно, що в мене вдома в один момент пов’яли всі квіти, які я дуже люблю… Я мав дуже депресивний стан. Почав з того сповідатися і в один момент зрозумів, що, якщо я сам не можу змінити систему, то, принаймні, участі в тому всьому я брати не повинен. І я написав заяву на звільнення з митниці. Люди поставилися до того з нерозумінням і підозрою, що я маю якісь проблеми зі законом. Але мені було байдуже… Я спілкувався зі священиками, і в мені якась внутрішня переміна сталася. Я вирішив, що краще вибрати життя з Богом, ніж без Нього. Тоді я відчув, що, якщо ти хочеш стати на сторону правди,  то  мусиш відстояти ту правду, іншого шляху нема.

“…якщо ти хочеш стати на сторону правди,
то  мусиш відстояти ту правду, іншого шляху нема”

Є  дві заповіді любові: любити Бога і любити свого ближнього. Бог розуміє, що ми – грішники, що нам в тому світі важко.  Бог не хоче, щоб  ми просто розказували про нього, лукавили. Він хоче, щоб ми дали  місце для нього, а, відповідно, Його вплив позначається на людських діях. Тому чесна праця для інших – то і є праця Бога, за посередництвом людини.

А політика почалася так: одного дня до мене приїхав  товариш Юрій Дьолог і каже: “Йдемо з нами в партію!” Я йому кажу: “Ти що – смієшся? Я розчарувався в них всіх. Політика – то є болото, багно”. А він мені тоді: “Знаєш, коли до болота не доливати чистої води, то воно залишиться тим самим болотом. Мусимо щось робити”. Ця фраза, така, здавалося, проста і очевидна, мене переконала.  Потім ми приїхали в офіс УГП, познайомилися і поговорили з Тарасом Чолієм. Він нас послухав, а ми його. Тарас дав нам партійні агітки, на яких було написано, що на першому місці для цієї партії є Бог, потім – людина, а далі – Україна. І я зрозумів, що, якщо це правда, то я долучаюся, але якщо партія  мене здурить, то я її покину. І поки, слава Богу, не здурили.

“…чесна праця для інших – то і є праця Бога, за посередництвом людини”

Кожен службовець, чиновник, депутат повинен поставити собі фільтр – 10 заповідей Божих. Це орієнтир. Що узгоджується з ним – робити, а що не узгоджується – уникати. Без цього все буде марним. Бо для діяльності політика, депутата  головними є цінності: не кради, не бреши, не обіцяй дурниць… Не майте ілюзій, що ви будете всім подобатися. Буде тяжко. Моральну позицію не завжди сприймуть як виборці, так і колеги.  Бо людина, яка тримається здорових принципів, у розумінні багатьох, є, радше, загрозою, ніж мотиватором мінятися чи ламати систему. Але, як казав мій товариш, кожна чиста крапля води очищає болото. Тому я вирішив, що не попсована тим світом енергія  молоді, яка є в нашій партії, і мій особистий вже зрілий досвід будуть корисними для людей. Зокрема, для Мостиської і Судововишнянської громад. Тому я є депутатом від  УГП і намагаюся не тільки говорити про християнські цінності і здоровий ґрунт, але й його створювати.

“Бо для діяльності політика, депутата  головними є цінності: не кради, не бреши, не обіцяй дурниць…”

Християнин в політиці повинен бути! Він має бути орієнтиром для інших, він має формувати правильні тенденції розвитку локальних громад. А відтак створювати критичну масу однодумців, яка може впливати на стан справ в державі.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!