Христина Огоновська: “Громада не має залишатися осторонь прийняття рішень”

“Кожна нова об’єднана територіальна громада – це як шанс. Звісно, один із… Але свій шанс стати зразком для інших ми будемо намагатися не упустити”, – так налаштовані активісти Української Галицької Партії у Розвадові. Днями тут відбулася перша сесія новообраної ради ОТГ, на якій секретарем обрали голову Миколаївського осередку УГП Христину Огоновську.

Вже сьогодні ввечері відбудеться наступне засідання сесії громади. Що мають робити сільські депутати? Які кроки повинні стати першочерговими і доцільними?

Розвадів – недалеко від Львова. Багато його мешканців щодня доїжджають на роботу до обласного центру. На дорогу, кажуть, треба 25-30 хвилин. А як центр ОТГ він об’єднав 4 сільські ради: у Розвадові, Верині, Крупському та Пісочній. І звісно, нам усім здебільшого може здаватися, що найнагальніше в будь-якій громаді – це інфраструктура: дороги, садочки, школи, а також екологічні питання, створення сприятливого інвестиційного клімату для підприємців. Так, зрештою, є і в Розвадівській ОТГ. Але, до того ж, нагадаємо, вона створена поза перспективним планом. Це означає, що прав на державні дотації для освіти, медицини і культури поки що громада не має.

розвадів

“Розвадівська ОТГ вже довела свою організаційну спроможність, пройшовши всі підготовчі процедури, провівши чесні і прозорі вибори. Тому зараз найперше, що має зробити новообрана рада, – звернутися до Кабінету Міністрів, обласної ради та депутатів від Львівщини у Верховній Раді, щоб усі вони звернули на нас увагу та посприяли включенню до перспективного плану. Маємо туди потрапити до формування бюджету на 2018 рік. Тобто не пізніше, ніж восени цього року”, – каже Христина.

Не менш важливими для якісної роботи ради ОТГ є правила, за якими вона працюватиме від самого початку. Сюди належить її публічність, відкритість і та прозорість у прийнятті рішень. А також створення можливостей для звичайних людей – подавати свої ідеї і втілювати їх. Ці пріоритети потрібно закріпити у новому регламенті ради та Статуті, який громада ще має розробити для себе.

“Я думаю, депутати різних фракцій мають розуміти потребу в цих, найважливіших наразі речах.  Нам важливо не тільки максимально інформувати людей про проекти рішень ради та самі рішення, а й залучати їх до генерування та обговорення якісних змін в ОТГ, до контролю за витрачанням бюджетних коштів, які є їхніми грошима. Так люди самі впливатимуть на те, якою стає наша громада. В нас є близько 5-и громадських організацій. Маємо активізувати їх, об’єднати зусилля і спільно працювати”, – вважає новообраний секретар ОТГ.

Наразі у Розвадові нема свого сайту. Проте інформація про роботу органів самоврядування вже давно, за законом, має бути відкритою, Христина Огоновська обіцяє роздруковувати і порядки денні майбутніх сесій, і всі рішення ради та оперативно вивішувати їх бодай на дошці оголошень. Неофіційно оприлюднювати їх надалі будуть на сторінці Розвадівської ОТГ у Фейсбуці.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку