Хаос в пологових. Що робити?

Народжувати у Львові – це як зіграти у рулетку: завчасу ніяк не можеш знати, до якого пологового потрапиш, бо “на Батальній” (Дж. Вашингтона) ремонтують вже кілька років, в Медінституті – планова промивка, яка чомусь затягнулася вже на два тижні довше, ніж планувалося, а на Мечникова тим часом привозять тільки породіль з області. Адже ж вище названі два медзаклади, які перебувають на фінансуванні і в підпорядкуванні області,  – закриті.

Для всіх львів’янок – єдине пологове відділення

Саме в такий складний період у пологовому будинку на вул. Рапопорта наша однопартійка Наталя Піпа нещодавно народила другого синочка. На сьогодні це єдиний пологовий будинок у Львові, куди приймають львів’янок. І він тотально переповнений.korydory

“Зараз у Львові працюють лише два пологові: на Мечникова і Рапопорта. На Мечникова наразі приймають тільки тих, хто з області. Це означає, що всі львів’янки народжують тільки на Рапопорта. Іншого варіанту нема. 80-90 породіль на відділення. За кілька годин у коридорі з’являлося по 6-7 породіль. І всі вони лежали на пружинних ліжках. Дітей у коридорах, звісно, ніхто не залишає: їх забирають у дитяче відділення. І так, поки якась палата не звільниться. Звісно, лікарі та медперсонал перевтомлені, а породіллі – тим більше”, – розповідає Наталя.

Пологове відділення Львівської обласної клінічної лікарні (у народі – Медінститут) на поточний ремонт приміщень та санітарно-технічного обладнання палат справді закрили. Офіційно, він мав тривати з 02.08. по 02.09.2016. Проте навіть тутешні лікарі, на момент пологів Наталі, не знали, коли їхня відпустка завершиться.

Місто не може залишатися осторонь

“Як варіант виходу з такої ситуації, я думаю, що місто Львів могло б співфінансувати пологове відділення Медінституту. Адже там, традиційно, народжують багато львів’янок. Може 50%, а може й більше. В нас є прецеденти, коли місто співфінансує якісь речі, які належать до підпорядкування області. Разом, я впевнена, ми цей ремонт завершили б вчасно. І багатьох прикрих ситуацій можна було б уникнути”, – каже Наталя.fotorcreated

Крім старих ліжок у коридорах, у пологовому відділенні на вул. Рапопорта, за спостереженнями Наталі,  доволі чисто, туди не пускають кого-небудь. Хоча медзакладу “рости є куди”. Наприклад, душові кабіни варто було б мити частіше та підтримувати у належному технічному стані, прилеглу територію – впорядкувати, а в палатах немає жодного крісла. І воду подають на Рапопорта тільки 4 години на добу.

Яким має бути сучасний пологовий будинок, львів’янам варто повчитися у Луцьку. До тамтешнього пологового будинку народжувати з’їжджаються жінки з цілої Західної та навіть центральної України. Тому наш депутат Юлія Гвоздович, разом з помічницями, завітали до Луцька і поговорили з головним лікарем Михайлом Токарчуком, побачили все на власні очі. Так само може вчинити і головний лікар Львова Володимир Зуб – попросити у колег про обмін досвідом. Якби ж бажання творити реальні зміни!bf8dce52-c941-4e26-9118-0cf3450a52b0

“У Львові є два обласні пологові будинки. Обласний перинатальний центр на Вашингтона вже кілька років на повній реконструкції. І пологовий в Медінституті – планово ремонтують. Обидва ці будинки обслуговують, зазвичай, і львів’янок. Навіть, у більшості, саме львів’янок. Тому, на мою думку, Львів мав би бути причетним до того, щоб навести лад в обласних пологових будинках. Тому я буду пропонувати розробити програму співфінансування обласних пологових будинків разом із областю. Вважаю, що міські депутати з інших фракцій також мають розуміти цю проблему. Нам надзвичайно важливо є завершити ремонт та відновити роботу обласного перинатального центру на Вашингтона. Без нього всі львівські пологові зіткнулися з проблемою перенаповнення.

Наразі також капітального ремонту та модернізації потребує міський пологовий будинок на Мечникова, де вже не раз йшлося про тотальне зараження стафілококовою інфекцією. Але цього практично неможливо зробити, бо, в такому разі, львів’янки просто не матимуть, де народжувати.

І другий момент: величезний кадровий резерв лікарів та медперсоналу пологового на Вашингтона, фактично, перебуває без роботи. Дуже шкода, але, мабуть, багато з них вже виїхали за кордон. Про них ми також маємо подбати”, – каже депутат ЛМР Юлія Гвоздович.

“Потрібні конкурси і максимальна підзвітність”

У Галицькій Партії переконані, що управління охорони здоров’я Львівської міської ради мало б бути зацікавлене у якнайтіснішій співпраці з колегами у Луцьку.

img_7437-1024x768Тут навіть мало б ітися про запозичення досвіду реформування пологових за зразком тамтешнього пологового будинку. Але найголовніше, вважають партійці, щоб була добра воля до змін у безпосереднього керівництва медзакладів. Багато залежить саме від того, як налагодить роботу головний лікар пологового будинку, наскільки він вимагатиме виконувати всі існуючі приписи і дотримання всіх правил.

“Тому ми, як міська влада, маємо зробити роботу керівництва лікарень і пологових максимально прозорою, а самих головних лікарів – абсолютно підзвітними. На посади головних лікарів мають бути конкурси, відкриті прозорі та адекватні відбори на всі головні посади у пологових будинках. Також ми будемо вимагати щорічного звіту головних лікарів перед виконкомом ЛМР. Така практика існує у Луцьку. Нам головний лікар Михайло Токарчук казав, що це для нього сильний мотивуючий фактор. Адже виконком, залежно від результатів роботи за рік, має можливість не продовжити з ним контракту”, – зазначає Юлія Гвоздович.

Фото: zik та соцмережі

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!