Гроші для шкіл мають бути без затримок

У проекті бюджету-2019 враховані пропозиції експертів УГП для ефективного розподілу освітньої субвенції.

Вчителі без зарплати – так почався новий навчальний рік. Зі страйків освітянських профспілок, які прокотилися вже цього тижня різними областями. У наступному році ситуація може змінитися, якщо пропозиції експертів економічної групи Галицької Партії втілять у життя. Для оптимізму є підстави: ідеї експертів Галицької Партії про нові індекси розрахунків освітньої субвенції врахували у проекті бюджету на 2019 рік.

“У липні 2018 року експерти економічної групи УГП зверталися до Міністерства фінансів і Міносвіти з пропозиціями усунути недоліки формули розрахунку освітньої субвенції. І зараз вони враховані в бюджеті. Нас почули”, – розповідає координаторка економічної групи УГП Галина Васильченко.

З нового року гроші повинні розподіляти більш збалансовано,
вважають експерти.

“Цьогоріч вчителі в обласних містах недотримували зарплату, законотворці все зробили з розрахунку, що великі міста мають достатньо грошей на освіту, можуть самі себе забезпечити і першочергово розподілили освітню субвенцію по регіонах. Зокрема, формули розрахунку не враховували реальний контингент учнів, потреби збільшення педагогічного персоналу, поділ класів на групи при вивченні окремих предметів, видатки на заміну тимчасово відсутніх вчителів та ін. Вони виходили на страйки, масово протестували. Ми проаналізували фінансування освіти у бюджеті 2018-ого. Ми писали в різні міністерства про наші пропозиції. Ми запропонували нові індекси для розрахунків зарплат з врахуванням ефективніших показників, до нас прислухалися, тож сподіваємося, є всі підстави для того, щоб у наступному році ситуацію вдалося виправити”, – пояснює авторка новацій, експертка економічної групи Галицької Партії Андріана Шехлович.

У проекті Державного бюджету України на 2019 рік вперше враховано видатки на інклюзивно-ресурсні центри та приватні школи

Також у проекті Державного бюджету України на 2019 рік у загальному обсязі освітньої субвенції, завдяки надісланим пропозиціям експертів-економістів УГП, вперше враховано видатки на інклюзивно-ресурсні центри та приватні школи. За словами експертів, такі новації мають на меті забезпечення більш збалансованого фінансування освіти як стратегічно важливої галузі.

“Ми вимагаємо більше. Всі реформи мають починатися зі школи. Бо саме від якісної освіти залежить, хто буде завтра змінювати країну. Тому ми за те, щоб вчительська професія була пошанована, щоб вчитель мав змогу розвиватися, а не думати про малі, недобре виплачувані зарплати”, – каже Галина Васильченко.

Нагадаємо, в межах Української Галицької Партії діють кілька експертних груп, які займаються освітою, медициною, економікою. Фахівці напрацьовують рішення, пропонують , як їх втілити на місцях, реалізовують через депутатський корпус, де в УГП є фракції в місцевих радах, і надсилають рекомендації відповідним міністерствам. Так, з різних боків, партійці реформують різні галузі в Україні. Щоб долучитися до роботи експертних , звертайтеся на сторінки партії в соцмережах, приходьте на відкриті події УГП, пишіть і телефонуйте нам. Контакти – тут, на сайті, у відповідному розділі “Контакти”.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]