Громади на сторожі лісу

На Львівщині місцеві громади створили прецедент! У Мостиськах та Добромильскій ОТГ депутати прийняли рішення, що лише громада має право вирішувати чи можна вирубувати ліс, який знаходиться на їхніх територіях.

Зокрема, обранці зобов’язали лісогосподарські підприємства дотримуватися не лише законів України, але й розпоряджень та рішень місцевих рад!

«Слід попередньо проводити обговорення щодо всіх видів запланованих рубок із місцевими громадами. Згодом ці протоколи з результатами обговорень подаються у Львівське обласне управління лісового господарства та районну адміністрацію. При цьому постійні лісокористувачі повинні вчасно інформувати Добромильську міську раду про заплановані площі рубок та встановити відповідні інформаційні стенди. На інформаційних стендах вивішувати карту, де проводитимуться рубки та вказати час проведення»,- розповіла депутатка від УГП у Добромильській раді Ірина Лапицька.

«Також правоохоронним органам слід посилити контроль за дотриманням законодавства у сфері лісових відносин. Окрім цього, під час лісозаготівельних робіт потрібно забезпечити маркування транспорту та обов’язкове клеймування деревини.
Це надзвичайно важливе рішення усього депутатського корпусу ОТГ. Ми переконані, що ліс потрібно оберігати, відновлювати та примножувати для майбутніх поколінь»,- сказала депутатка від УГП у Добромильській раді Оксана Гельжинська.

Натомість у Мостиськах рішення про порядок ведення лісового господарства, охорони лісів та використання лісосировинних ресурсів також ініціював депутат Української Галицької Партії у Мостиській міській раді Олег Гіс.

«Слід припинити масову вирубку лісів та зберегти навколишнє середовище. Саме тому і виникла така ініціатива. За це рішення проголосували усі депутати, що були у залі»,- зазначив він.

Тож тепер постійні лісокористувачі повинні вчасно повідомляти Мостиську міську раду та громади населених пунктів про заплановані площі рубок лісу. Слід також встановити інформаційні стенди з відповідною картою, де проводитимуться рубки, час та місце.

Хороші та потрібні ініціативи мають здатність поширюватись. Депутати від Української Галицької Партії зареєстрували схожий проєкт рішення і в Новороздільській ОТГ!

Зупинимо вирубку лісів разом!

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]