Громадський бюджет: змінимо Львів разом!

“Школа переможців Громадського бюджету” – це новий незвичайний проект, який організувала міська організація Української Галицької Партії у Львові. У її межах партійці вже почали безкоштовно навчати і менторити львів’ян, які мають ідеї для якісних змін у місті.

Що таке інструмент Громадського бюджету, який у Львові доступний лише другий рік поспіль? Що змінилося за рік? Як описати і зареєструвати проект? Як агітувати за нього друзів, сусідів і звичайних львів’ян? Про все це і навіть у рази більше активісти партії розповідають і розповідатимуть у деталях.

Адже саме Юлія Гвоздович, голова комісії законності ЛМР та голова міської орагнізації УГП, є співініціаторкою запровадження Громадського бюджету у Львові і співавтором Положення про нього. А ще майже десяток партійців торік самі написали проекти, подали їх і виграли конкурс Громадського бюджету.

Потім – супроводжували і пильнували втілення власних ідей. А тепер – можуть поділитися досвідом. А ще – багато з них цьогоріч знову подаватимуть на конкурс власні ідеї.

20881893_1801725729868218_1404163017290628956_n

Нагадаємо, прийом заявок на конкурс Громадського бюджету у Львові триває від 15 серпня по 15 вересня. Стати авторами проектів можуть ті, кому вже виповнилося 16 років, і не лише мешканці міста, а й ті, хто тут працюють чи навчаються, мають нерухомість або народилися у Львові. Подати проект можна на спеціально створеному сайті або через ЦНАПи. До 1 листопада проекти будуть аналізувати, а з 1 до 15-го триватиме голосування за них. Переможців оберуть 1 грудня. Цьогоріч розмір громадського бюджету – 20 млн грн., і традиційно – реалізовувати проекти будуть наступного року. 40% від загальної суми громадського бюджету використають на великі проекти, решту – на малі.

20840945_1801725773201547_4248073605418303255_nВідразу після старту прийому заявок від львів’ян – 18 серпня – у Громадському офісі Галицької партії розпочала свою роботу і “Школа переможців Громадського бюджету”. На першому занятті Юлія Гвоздович та заступниця голови міської організації УГП, економіст Мар’яна Кузько розповіли про зміни у правилах Громадського бюджету-2018, а також про те, як шукати ідеї та описати їх. Не обійшлося і без запитань та ширших розмов про певні нюанси у львівських правилах інструменту або “маленькі фішки” – цілком логічні прорахунки, які допомагають певній ідеї перемогти.

Такі навчання допоможуть учасникам Школи подати якісні, конкурентоспроможні проекти та уникнути тих помилок, які свого часу допустили ми. Крім цього, це дозволить познайомитися авторам майбутніх проектів, а, можливо, й об’єднатися навколо якоїсь спільної ідеї. Ми  хочемо не просто навчити подавати проект на бюджет участі, ми хочемо акцентувати увагу саме на успішності проектів, щоб навчити і допомогти не просто подати, а перемогти”, – каже Мар’яна Кузько.

Наступне заняття Школи відбудеться 5 вересня. А надалі вони проходитимуть що кілька днів, також у Громадському офісі Української Галицької Партії у Львові (вул. Січових Стрільців, 10/12а).

Крім Школи переможців Громадського бюджету, на ту саму тему до Дня Незалежності партійці у Львові вже створили буклет – з детальною інформацією про умови участі у конкурсі Бюджету участі, відгуками авторів-переможців минулого року, їхніми порадами, контактами  та закликом творити якісні зміни у місті. Незабаром всі охочі зможуть отримати його в різних районах Львова.

0001

“Громадський бюджет – це  чудова можливість реалізувати власну ідею, зацікавити і захопити нею всіх навколо, навіть не виходячи з дому. Але найголовніше те, що своїм прикладом ми вселяємо віру, що змінити щось можливо”, – каже Іванка Гаврилко, переможець громадського бюджету-2017. Завдяки ідеї Іванки біля львівської школи “Джерельце”, на вул. Академіка Сахарова, 80, з’явився оригінальний ігровий спортивний дитячий майданчик. Іванка також виступить одним із викладачів і менторів Школи переможців Громадського бюджету.

Вже маєте ідею? Приходьте! Не маєте, але цікаво? – Приходьте також! Адже партійці навіть навчають, як і де оригінальні задуми можна знайти.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!