Ганна Гопко: “Коли чесних людей у політиці мізер, система перемагає”

Ганна Гопко – українська громадська діячка і журналістка, Народний депутат України VIII скликання, голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах.

18 серпня вона завітала до нас на Форум відповідальних християн “Бог-Людина-Україна”, щоб поділитися власними думками.

“Одне із наших завдань – готувати основу, щоб виростали моральні авторитети. Революція Гідності, війна на Сході – це ті випробування, які дають можливості ставати сильнішими. За роки у парламенті у мене було десятки разів бажання втекти, знову стати звичайною українською жінкою, народити другу дитину, думати більше про свою власну родину. Мені не хочеться постійно вислуховувати критику про те, що всі погані, що у цьому парламенті абсолютно немає тих, хто думає про Україну, бути у відчутті вічного скиглення.

Українці, з однієї сторони, хочуть щось будувати,
а з іншої – кидають каменем в будівельників.

В нас є Україна. У планах Путіна в 2014 році було зробити так, щоб існувало декілька Україн. Він говорив, що Україна розвалиться, а Європа захлинеться від біженців з України. Справді, у нас в державному бюджеті взагалі не було коштів. У нас розпочалася війна. У нас не було армії. Говорячи про здобутки, я не хочу захищати владу. Але можу сказати, що нам вдалося. У нас є українська армія. Ми не держава жертва, ми не прохач. У нас одна з найпотужніших армій світу. Це те, що зроблено зусиллями волонтерів. Це те, на що пішла та десятина, про яку йдеться у Біблії. Бо якщо ми не могли пожертвувати грошима, то знаходили час, щоб працювати у різних волонтерських громадських організаціях.

У мене часто питають, якою я бачу Україну у 2020-у, 2025-у і т.д. Я б хотіла, щоб кожен із нас також ставив собі це питання і мав на нього відповідь.

Чому мені важливо говорити про християнські цінності? Це як будинок, який зводиш на піску. Так само більшість реформ не проростуть і не дадуть плодів, якщо у фундамент не закладені важливі християнські цінності. Думаю, місія України у 21 столітті значно вища, ніж просто збудувати сильну Україну. Наша місія через пробудження духовної цивілізації в Україні, допомогти врятувати той занепад, який відбувається у цілому світі, зокрема Західній Європі.

Якщо ви сидите і думаєте йти у політику чи ні? Я всіх закликаю брати відповідальність, пробувати і йти.

Бо, насправді, молодих людей, які пішли у політику, дуже мало.
Які залишилися чесними перед Богом, перед країною, перед самим собою.
І коли чесних людей у політиці мізер, система всерівно перемагає.

Коли мені важко, я говорю собі дві фрази: перша – якщо Бог на першому місці, то все решта вляжеться на свої місця. І коли не дуже легко приймати рішення, ми їх приймемо;
друга – ніколи не можна служити Богу і Мамоні одночасно. Хоча дуже багато людей, які приходять у політику, думають, що вони так можуть”.

Головне фото: MVchannel та aif.ua

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]