“Галицька толока”: літній проект від УГП

Львів постійно розвивається та розростається. Сюди приїздять жити та працювати, тому є великий попит на нове житло. Аби його задовольнити – будівельні компанії активно зводять багатоповерхові будинки. Нерідко, будівництво ведеться там, де раніше були парки, сквери, зелені зони. Загалом, у парках не можна будувати, але недобросовісні компанії користуються тим, що наші парки не мають чітких меж.

Тому голова львівського міського осередку “Української Галицької Партії” Ірина Бек започаткувала проєкт “Здорове місто”. Його мета – затвердити чіткі межі парків та скверів Львова, зробити ці парки місцями відпочинку та дозвілля львів’ян.

Що ми вже зробили?

Партійці “Української Галицької Партії” разом з мешканцями Сихова домоглися, щоб Львівська міська рада уклала договір на розробку технічної документації по межам Сихівського лісопарку.

На черзі – захист інших зелених куточків міста: парків “Білогорща”, “Замарстинівський”, “Погулянка” та “Личаківський парк”.

Але не юридичною підтримкою єдиною. За словами Ірини Бек, багато ділянок у парках та скверах, де гуляють та відпочивають містяни, дуже забруднені. Для їх прибирання комунальні служби міста просто не мають ні фінансових, ні людських ресурсів. Тому Ірина Бек започаткувала серію “Галицьких толок”: ми беремо парк, робимо рекламу, запрошуємо людей, привозимо обладнання та реманент для прибирання й наводимо лад.

“Збиратися усією громадою на толоку – це чудова галицька традиція. На таких толоках люди спілкуються між собою, розбудовують зв’язки та спільноту. Тому такий формат співпраці ми використовуватимемо і надалі. Лише якісна, сильна громада зможе зробити якісні зміни у своєму місті”, – додає Ірина Бек.

Чому “Галицька толока” – це більше, ніж просто прибирання парку?

На думку члена “Української Галицької Партії” Дмитра Левика, який проживає у Личаківському районі, щоби прибрати сміття за кимось, не обов’язково бути прибиральником. Це не професія. Це — вчинок, який визначає культуру самої людини.

Саме тому я разом з партійцями вирішив організувати толоку в парку “Знесіння”. Але це було не просто прибирання. Важливою темою є межі парку “Знесіння”. Я не допущу, аби територію парку захоплювали під незаконні забудови. Цією толокою я хочу підняти важливу тему – аби міська влада затвердила реальні межі парку й ніхто не зміг вкрасти у львів’ян їх територію для відпочинку, прогулянки та занять спортом, – говорить Дмитро.

Результат толоки у парку “Знесіння”: партійці УГП разом з мешканцями мікрорайону прибрали набережну біля озера, очистивши її від пластику, битого скла, паперу, недопалків. Загалом — назбирали 15 мішків сміття.

Наш Львів хоч на дещицю, але став кращим та чистішим. Як бачите, зібратися у вихідний та зробити добру справу — просто. Але у нас більш глобальна мета, ніж просто прибирання. Ми хочемо, аби всі парки та сквери міста Лева мали чіткі межі й ніхто з одіозних політиків, олігархів не міг відібрати бодай шматочок землі собі під котедж, багатоповерхівку чи ресторан, – додає Дмитро Левик.

Така ж толока раніше відбулася у Сихівському лісопарку, де зібрали 50 мішків сміття. Аналогічний захід партійці УГП разом з активними львів’янами провели у Рудно, де зібрали 70 мішків сміття:

“Люди, давайте відповідальніше ставитися до навколишнього середовища. Природа не любить безвідповідального ставлення, вона потім віддає. Загалом, тут вагон того сміття можна зібрати. Це показує наш духовний стан. Бо якщо у душі сміття, то потім цим сміттям ми й довкілля паскудимо”, – говорить Мирослав Данилків, член “Української Галицької Партії”.

Продовження проєкту “Здорове місто”: що далі?

Сьогодні “Українська Галицька Партія” втілює проєкт “Здорове місто”. Його мета – встановити чіткі межі парків та скверів, аби жоден забудовник чи місцевий олігарх не загарбав його територію на користь своїм невгамовним апетитам.

Наразі у Львові є більше 20 великих парків: парк Івана Франка, Знесіння, Личаківський, Стрийський, Погулянка, Горіховий Гай, Піскові Озера та інші. Кожен парк, переконані партійці УГП, повинен мати чіткі межі, бути чистим, охайним та приносити користь усім мешканцям міста: батьки повинні мати можливість гуляти там з дітьми.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]