Фінська освіта: чого маємо вчитися?

Нещодавно партійці та члени експертної освітньої групи Української Галицької Партії повернулися з Фінляндії, де на всіх рівнях вивчали освітню систему, яку багато країн світу вважають взірцевою. Своїми враженнями вони діляться з українськими педагогами, батьками школярів, чиновниками від освіти. І навіть більше: на відкриті заходи освітньої групи УГП запрошують всіх зацікавлених.

Днями один із перших таких семінарів відбувся у Більшівцях Галицького району Івано-Франківської області. На базі місцевої опорної школи І-ІІІ ступенів відбулася зустріч педагогів із активістами Української Галицької Партії.

Україна якраз стоїть на порозі освітньої реформи, тому саме час скористатись успішним досвідом передових країн, переконані партійці.

У Більшівцях вони обговорили з фахівцями, що ж можна запозичити від фінської освіти Україні.

“Ми сьогодні тут для того, щоб передати досвід фінської освіти, розказати про кращі освітні практики, які добре працюють і дають добрий результат, для впровадження тут, у школах. Чому ми сьогодні в школі? Тому що це безпосереднє місце, де відбувається реформа, і де вчителі чують, бачать і можуть зрозуміти, що можна покращити в їхній роботі і як ці освітні кращі практики впровадити тут, у своїй школі”, – говорить організатор зустрічі, член освітньої групи Галицької Партії Ірина Моряк.

Більшівцівська школа відкрита до експериментів та йде шляхом змін. Цього року вона стала однією із чотирьох пілотних в області – першачки тут вже навчаються за програмою “Нової української школи”, яка буде впроваджена у всій Україні з наступного навчального року.

22730540_746291012162271_5636635505083283921_n

“Ми багато працюємо над тим, щоб давати можливість педагогічному колективу вивчати досвід побудови освітнього процесу в інших країнах, – наголошує директор Більшівцівської школи Наталія Самочко. – Ми вже ознайомились із освітніми практиками Швеції, Чехії. Незабаром їдемо до Польщі. Зараз, в час реформ, дуже важливо вивчати досвід країн, у яких такі реформи вже відбулися. Бо система радянської освіти хоч і дає знання, але світ сьогодні ставить дещо інші вимоги до випускника, ніж ставив 20-30 років тому. Зараз потрібні інші вміння, інші навички. І для того, щоб готувати учнів до життя, ми, вчителі, самі зобов’язані володіти тими навичками і вміннями”.

Тож педагоги тут готові вдосконалюватися, позитивно сприймають новаторства і сучасні підходи до освіти. А партійці запрошують до співпраці всіх освітян, батьків, керівників, щоб творити зміни у освіті разом.

Наступні семінари на тему фінської освіти відбудуться у Львові (2 листопада), в Тернополі (8 листопада) та Озерянах (9 листопада). Участь у всіх заходах безкоштовна. Організатори запрошують усіх зацікавлених.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!