Ендопротези: закон – є, грошей – немає

Депутат ЛМР від Української Галицької Партії звернувся до Кабміну із проханням вирішити проблему з ендопротезуванням

Лише за останні 2 тижні до депутата львівської міськради від УГП Ігоря Дяковича звернулося аж восьмеро людей із проханням допомогти в пошуку коштів на ендопротезування (протезування суглобів). Люди, які потребують цієї дороговартісної операції, не мають можливості нормально ходити, сидіти, а іноді навіть лежати. Відтак, багатші збирають гроші самотужки, а бідніші часто у страшних муках залишаються сам-на-сам із хворобою у ліжку.

“Ендопротези коштують у середньому 200 тисяч гривень. І коли звичайні люди стикаються із проблемами кінцівок, самотужки назбирати цю суму просто не можуть. Закон передбачає, що вартість цих протезів мала би покривати держава, проте в Україні досі не прописано процедури повернення коштів”, – пояснює Ігор Дякович.

Справді, у Законі “Про реабілітацію осіб з інвалідністю” йдеться про те, що ендопротезування має бути безкоштовним. Та самих протезів в переліку немає, тож процедура забезпечення їх за кошт державного бюджету не прописана.

Закон передбачає, що вартість цих протезів мала би покривати держава, проте в Україні досі не прописано процедури повернення коштів

Саме тому депутат подав звернення від Львівської міської ради до Кабміну, у якому попросив внести ендопротези всіх модифікацій в перелік засобів, що забезпечуються державою. Атакож прописати можливість укладання договорів на оплату цього протезу за кошт державного бюджету.

Нагадаємо, саме Ігор Дякович кілька років тому через суд домігся того, що люди, які втратили кінцівки, можуть отримати групу інвалідності пожиттєво, а не «перекладати» документи у МСЕКах щороку.

Також нещодавно Ігорю вдалося привернути увагу Укрзалізниці, щоб люди з інвалідністю могли купувати пільгові квитки на потяг онлайн.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]