Змінюємо Галичину – починаємо з освіти!

10 важливих для нас речей

  1. Освіта є одним із ключових пріоритетів для Української Галицької Партії. Також ми працюємо над проблемами економіки, системи влади, екології, боротьби з корупцією, проте освіта є на першому місці.
  2. Галичина завжди була локомотивом освітніх змін. Тут впроваджувалися нові методики, експериментальні предмети, сучасні форми. Зараз нам також пасувало би підтримати зміни та реформи освіти.
  3. Ми вітаємо кроки Міністерства освіти, проте розуміємо, що ні один міністр не зможе проштовхнути жодної реформи, якщо не матиме підтримки мешканців. Міністерство – це не так багато людей, і вони намагаються робити те, що можуть.
  4. Ми можемо діяти знизу! Самі зміни варто стимулювати та провадити всім на місцях, адже саме ми добре відчуваємо, що потрібно нам та нашим дітям. Як може вплинути звичайний вчитель, вихователь чи мама? Ми розробили спеціальну коротку інструкцію-порадник для усіх, хто хоче змін.
  5. В Галицькій партії працює освітня група. Ми залучаємо експертів, вчителів, вихователів, батьків, керівників закладів та розробляємо бачення змін в освіті для країни. Експертна група розробляє стратегію розвитку освіти, а також шукає рішення ключових проблем, враховуючи найкращі закордонні практики та українську реальність.
  6. Ми вже розробили нашу візію освіти. Якою ми її бачимо?
  • Актуальною та інноваційною – коли освіта є сучасною, вчить думати, а не запам’ятовувати, формує національну ідею
  • Прозорою  –  коли є прозорість в системі управління освітою (кого і чому призначають, як беруть на роботу вчителів та інше), запровадження електронного урядування (доступ до потрібної інформації он-лайн), прозорість ресурсів (хто і на що виділяє кошти, як вони витрачаються)
  • Доступною – коли освіта є однаково доступною для дітей з міст і сіл, для дітей з особливими потребами та представників національних меншин
  • Інтегрованою в міжнародний простір – коли є активне вивчення іноземних мов, участь в міжнародних програмах, відповідність міжнародним стандартам, але чітко збережена національна самоідентичність
  • Зі свободою вибору – коли є конкуренція та ринок (збільшення кількості приватних садків, шкіл та підвищення їх якості), автономія закладів (зокрема в сфері управління, фінансування та змісту), зростання ринку освітніх послуг
  • В основі – цінності  – коли ми змінимо ставлення держави та суспільства до освіти, створимо середовище для мотивації всіх учасників освітнього процесу і сформуємо вміння навчатися та прагнення навчатись впродовж життя;
  • Партнерство – коли буде співпраця освіти з громадськістю, владою, бізнесом та медіа; міжнародна співпраця; зміна парадигми стосунків учень/студент/вчитель до рівня “рівноцінні партнери освітнього процесу”.
  • В центрі – людина – коли ми будемо виховувати  суспільних лідерів, підвищувати рівень відповідальності особи за свої дії та рішення, сприяти всебічному та цілісному розвитку особистості та розвивати віру в себе для тих, що не надаються бути лідерами.
    1

    7. Також ми визначили ТОП-5 проблем
    , над якими потрібно працювати вже сьогодні:
  1. Дошкільна освіта – недостатня кількість місць, непрозорість розподілу наявних місць, непрозорість розподілу коштів з бюджету та “благодійних внесків”
    3
  2. Шкільна освіта – відсутність партнерства між вчителями, учнями і батьками, несвідомий вибір професії, нерівний доступ до освіти, бюрократизація освітнього процесу
    4
  3. Вища освіта та наука – невідповідність здобутих спеціальностей потребам суспільства, корупція, плагіат, недоброчесність, непрозорість конкурсів на посади
    osvita 0444
  4. Професійно-технічна освіта – підготовка фахівців без врахування потреб ринку, непрестижність навчальних закладів, не врахування покликання при виборі професії
    6
  5. Освіта протягом життя – немає розуміння концепції “освіта протягом життя”, відсутність освітнього простору для розвитку освіти протягом життя, неефективність управління існуючими закладами, які мали б заохочувати до навчання протягом життя
    7

    8. Представимо ширшу стратегію. Незабаром партія представить на обговорення ширше бачення стратегії та дорожню карту змін в освіті. 

    9. Чому ми вирішили “вийти на вулиці” і розмістили білборди? Освіта потребує змін. І глобальних, і локальних. Ми дивимося на освіту стратегічно, але не забуваємо про нагальні проблеми сьогодення. Для нас важливо почути думки батьків, вчителів, вихователів. Далеко не всі вони є користувачами соціальних мереж. Тож часто пряме звертання “на вулиці” є одним із найдієвіших інтрументів запрошення людей до співпраці. Ми переконані, що ця кампанія познайомить нас з багатьма цікавими та небайдужими людьми, які готові разом з нами змінювати освіту.

    10. Усіх зацікавлених у розвитку освіти запрошуємо долучатися. Якщо ви активний вчитель, але вас “затискає” система і старі правила гри, запрошуємо вас приєднуватися до команди. Якщо ви активна мама чи тато, які мають ідеї змін –  давайте працювати разом. Якщо ви успішний директор школи – поділіться своїм досвідом. Якщо ви громадський активіст, який переймається проблемами освіти – долучайтеся до нашої освітньої групи. Ми запрошуємо усіх, хто  хоче змінювати нашу освіту, до спільної праці.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!