YES: “Захід нарешті почав усвідомлювати небезпеку”

Богдан Панкевич, член Політради Української Галицької Партії

Тези першого дня роботи з 15-ої щорічної зустрічі
Ялтинської Європейської Стратегії (YES)

Цьогорічна Зустріч YES: “Майбутнє покоління всього” відбулася у Києві 13-15 вересня. Участь у ній взяла ціла команда Української Галицької Партії: голова Політради Роман Лозинський, його попередник на цій посаді Богдан Панкевич, а також члени команди Валентина Ведровська та Іван Вережак. Цікаві нотатки першого дня зустрічі для нас зробив Богдан Панкевич.

Створення штучного інтелекту, який би не поступався своїми можливостями людському, можливе вже до 2029 року, вважає винахідник, письменник, футурист Рей Курцвейл. Однак багато футуристів і політиків, натомість, впевнені, що загрози для людства це становити не буде. Бо комп’ютер вже грає в шахи краще ніж людина. Але придумати таку гру, як шахи, він ніколи не зможе. Бо креативність – це властивість людини. В креативності – майбутнє людства.

І тому Китай колись впаде в регресію. Бо не є вільною країною. Там інтернет, BigData та інші сучасні технології служать для контролю держави над людьми. Ця несвобода руйнує розвиток, і перші ознаки вже відчутні. Основа економічного розвитку і нашого майбутнього – вільна творчість та креативність.

Винахідництво розвивається у геометричній прогресії, тому вже незабаром, впевнені футуристи, рак будуть ефективно лікувати.

Для залучення капіталів в економіку країни, потрібні такі основні умови: захист права власності, справедливий суд, вільний захід і вільний вихід капіталу з країни, особиста безпека людини.

Батьки-засновники США придумали, власне, таку Конституцію, з такою системою захисту, контролю і противаг, бо боялися, що колись президентом може стати популіст чи придурок.

Друкарський верстат колись дав людям свободу інформації та децентралізацію, каже старший науковий співробітник Гуверівського інституту Стенфордського університету Ніл Фергюсон. Так само починався Інтернет. Але Фейсбук та інші ресурси, які концентрують інтернет, нівелюють цю свободу, бо починають нас усіх контролювати.

Значна частина людства вже живе, ніби в Раю – має достатньо їжі, одягу, тепле житло. Але не усвідомлює цього, не цінує, а прагне щораз більшого володіння.

Одним з улюблених та ефективних інструментів сучасних тиранів і популістів є переписування минулого, вважає філософ і письменник Бернар-Анрі Леві. Путін вчинив не лише військову агресію в Україні. Інструментом його агресії також було маніпулювання правдою, інтерпретування істини. І він зумів цим спокусити людей. Популістичні режими, в тому числі в Польщі, прагнуть змінювати минуле.

 

Росія 10 років тому вчинила кібер-атаку на Естонію. Естонія попросила захисту в НАТО, бо це атака на одного з її членів. Дотепер НАТО не напрацювала методики, як на таке реагувати.

Кондоліза Райс: “У часи “холодної війни” ми вміли постачати громадянам СРСР правдиву інформацію, і зараз потрібно ці вміння відновити”

США та Україні необхідно докладати більше зусиль для протидії інформаційним війнам та кібератакам. Про це говорив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. Україна стала епіцентром російської дезінформації та кібератак.

Екс-прем’єр-міністр Сполученого Королівства Тоні Блер спробував зробити погроз: через 5 років Європа виживе, Європа буде процвітати, і Великобританія скасує своє рішення про Brexit.

Основні емоції, завдяки яким здійснюють он-лайн-маніпуляції чи рекрутування людей, – це гнів і страх, каже Жасмін Грін, директор з науково-дослідної роботи в інкубаторі Jigsaw. Фахівець пообіцяв допомагати Україні протидіяти емоційним кібератакам, особливо в час виборів.

Одним із кращих інструментів протидії впливу deep fake – синтезованих за допомогою штучного інтелекту фейкових зображень, є знайомство людей із можливостями сучасних систем відео- та аудіомонтажу. Про це вів мову директор ASI Data Science Джон Гібсон. Громадяни повинні це знати і критично ставитися до всякої сенсаційної інформації.

“Ми моніторили соціальні медіа коли Захарченка вбили в Донецьку. І висновки вражаючі: на певних платформах соціальних медіа третина розмов контролюються акаунтами, які були створені лише для пропаганди. За нашими оцінками, в Україні всі розмови в соціальних медіа піддаються штучному впливу значно сильніше, ніж в інших країнах”, – каже Андерс Фог Расмуссен, засновник Rasmussen Global, Генеральний секретар НАТО (2009-2014).

 

Його транснаціональний комітет “За чесні вибори” буде запобігати втручанню у виборчий процес в Україні. Але головне каже він, – це просвіта населення, усвідомлення громадянами, що необхідно критично сприймати все, що бачиш і перевіряти факти.

Захід нарешті почав усвідомлювати небезпеку. Дуже відчутно, що привид “Холодної Війни», яку Росія реанімовує проти цивілізованого світу,  присутній у багатьох доповідях.

Фото та відео з сайту: yes-ukraine.org

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!