Відкриті, але не зовсім: як депутатка вимагає прозорості від виконкому

Депутатка ЛМР від Української Галицької Партії Юлія Гвоздович просить львівський виконком дотримуватись законів.

“Я є депутатом від округу, на якому будуть будувати львівський сміттєпереробний завод. Дозвільні документи на його будівництво погодив виконком на позачерговому зібранні, а інформацію про те, що відбуватиметься така зустріч, я отримала тоді, коли виконком уже фізично розпочався. Тобто при розгляді такого важливого питання мене, як представника громади, взагалі не було. І це неприпустимо. І на жаль, найважливіші питання для міста часто відбуваються саме у такому режимі” – пояснює Юлія Гвоздович.

Щоб подібне не повторювалось, Юлія підготувала зміни до регламенту роботи виконавчого комітету. Депутатка вимагає обмежити підстави для проведення позачергових зібрань, за виключенням стихійного лиха чи якоїсь ситуації, що потребує негайного вирішення. Водночас Юлія Гвоздович, яка є головою комісії законності у ЛМР, на останньому такому нагадала усім членам комітету, що проекти усіх рішень, прийнятих ними на виконкомі, мають оприлюднюватись на сайті міської ради.

Це не є якоюсь моєю захцянкою, такого насправді вимагає Закон України.

А зі самого засідання має бути онлайн-трансляція. І не будь-де, а на сайті ЛМР. Також Юлія вимагала, аби депутатам ЛМР нарешті дозволили виступати на виконкомах, бо зараз це не передбачено регламентом.

“Це не є якоюсь моєю захцянкою, такого насправді вимагає Закон України “Про доступ до публічної інформації”. Цього вимагає Статут територіальної громади, який у Львові чомусь вибірково діє вже півтора роки, ” – продовжує Гвоздович.

Завершила депутатка свій виступ словами про те, що вже три роки поспіль саме виконком “тягне” Львів донизу щодо прозорості та відкритості влади у щорічному рейтингу антикорупційної громадської організації Трансперенсі Інтернешнл. По всіх інших показниках бали високі, а от за організацію виконкому у Львові – “двійка”.

Однак учасники виконкому питання відклали, бо хочуть його “довивчити”.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]