УГП на Форумі видавців: два дні насичені освітніми темами

Форум видавців – а саме – його кластер “Освіта” – став доброю нагодою для освітньої групи Української Галицької Партії. У його межах активісти та експерти УГП взяли участь у важливих дискусіях, обговорили власні напрацювання, запропонували та зібрали різні ідеї, поспілкувалися з освітянами, студентами та батьками школярів не тільки з Львівщини, а й з різних регіонів України.

Освіта є одним із пріоритетних напрямів роботи політсили, яка вже традиційно виступає партнером львівського книжкового свята. Про це на відкритті 24-го львівського Форуму видавців підкреслила Президент ГО “Форум видавців” Олександра Коваль. Цікаво, що молоді політики Галицької партії у своїй праці далекі від популізму: вони спільно з експертами, освітянами та активною батьківською спільнотою вже довший час аналізують стан освітньої галузі, не оминають нагоди зустрітися та порадитися і з представниками Міністерства освіти. Усе для того – щоб напрацювати стратегію розвитку освіти для кожного регіону. Адже реформування – це рух з обох боків: як згори, так і знизу. Партійці вітають ухвалення нового закону про освіту, але також наголошують, що є багато всього, що, для справжніх змін, треба робити на місцях, у кожній конкретній школі, в кожному районі, ОТГ і області. Наприклад, йдеться про вирішення проблем із дошкіллям, на які, зазвичай, найбільший вплив має саме місцева влада; про профорієнтацію вже у школі, про профільне навчання тощо.

2233222

“Цього року освіта була пріоритетним кластером 24-го Форуму Видавців у Львові. Українська Галицька Партія працює над реформуванням освіти в рамках освітньої групи. Метою нашої участі у Форумі було підняти актуальні питання розвитку різних сфер освіти, зокрема методик раннього розвитку дітей в дошкільній освіті, вплив школи на вибір професії учня та співпраця батьків, вчителів та учнів у школі, індивідуальні освітні траєкторії та навчання протягом життя. Всі ці теми є стартом інновацій та якісних змін освіті, за які ми вболіваємо та розробляємо карту їх впроваджень”, – каже координаторка освітнього напряму УГП Ірина Крохмаль.

Разом із позитивами від роботи, партійці не відкидають і суворої правди: попереду роботи ще більше. На цьому наголошують і експерти, які долучилися до освітньої групи партії.

imgonline-com-ua-Compressed-2G2b6xnCMa

“Визначені проблеми підтвердили свою актуальність у процесі обговорення на фасилітаційній сесії: “Вплив школи на свідомий вибір професії: можливості та реальність”. Ідея “сродної праці” Григорія Сковороди, яка активно використовується в освітніх системах розвинутих суспільств, чомусь не знаходить підтримки і реалізації в Україні.  В українських школах недостатньо часу і уваги приділяється пізнанню себе, свого покликання, талантів і вподобань. Дуже часто випускники обирають професії за вказівками батьків, за компанію з друзями чи суспільною модою, а потім все життя не можуть реалізувати свій потенціал і від цього почуваються нещасними, а держава втрачає через низьку продуктивність їх праці”, – каже освітній експерт, кандидат економічних наук Оля Матійчук.

Результати напрацювань Форуму видавців, каже Ірина Крохмаль, ляжуть в основу нових підходів до управління освітнім процесом, який команда освітньої групи УГП формує спільно з громадою, освітянами, експертами та владою.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!