У Львові закликали проросійського суддю зняти мантію

23 лютого у Львові активісти ініціативи «Мовна безпека», відомий громадський діяч, борець за права української мови Святослав Літинський та активісти Української Галицької Партії прийшли до Франківського районного суду, який своїм рішенням практично реанімував російську радіостанцію “Радио Вести”.

Ця радіостанція працює у Києві і займає активну антиукраїнську позицію. Через декілька днів у “Радио Вести” закінчується ліцензія, і Нацрада планувала її не продовжувати через велику кількість скарг. Проте несподівано з’явилося дивне рішення суду зі Львова, яке заблокувало будь-які дії щодо радіостанції. Тепер проросійська пропаганда звучатиме в ефірі й надалі, і причиною цьому є дії львівського судді. Активісти вважають, що такі особи не мають права носити мантію.

Свій протест проти дій судді львів’яни виразили флешмобом “Суди чесно або зніми мантію».

О 9 годині ранку, коли у суді починається робочий день, активісти зібралися біля приміщення Франківського районного суду м. Львова, за адресою вул. Генерала Чупринки, 69. Вони розгорнули плакати з написами на кшталт: «Масендич, дай вимкнути Вєсті з ефіру», «Суддя Масендич – погані Вєсті для Львова», «Кривосуддя від Масендича» тощо. У той самий час активіст, котрий був у суддівській мантії, косою, наче траву, «косив» гроші, прикріплені до великого ватмана, із задоволенням слухаючи «Радіо Вєсті», підхвалюючи українофобські та антимайданівські вислови Тетяни Монтян. «Продажному судді» активісти вручили валізу із написом «Чемодан. Вокзал.Росія», а суддю Масендича голосно закликали відмовитися від криво суддя і судити чесно.

IMG_6599

«Ми проаналізували текст цієї ухвали і були дуже здивовані. На нашу думку, цей спір між громадянкою Бондарєвою і «Радіо Вєсті є штучним і жодним чином не може стосуватися Нацради, яка не є стороною у справі. Все свідчить, що рішення суду прийняте з порушенням норм законодавства, і також про те, що хтось явно сприяв, щоб воно було прийняте саме таким. Суддя Масендич є внутрішньо переміщеною особою з Донеччини, понад місяць тому громадські активісти зафіксували факт, коли він перебував у судді в нетверезому стані. Усе це разом наштовхує на думку, що вся ця справа є кимось спровокована, щоб «Радіо Вєсті» надалі продовжувало мовлення на території України. Як відомо, власником радіостанції є п. Клименко, друг Януковича, який зараз переховується в Росії і через «Радіо Вєсті» веде свою пропаганду в Україні», — каже заступник голови Політради Української Галицької Партії, координатор ініціативи «Геть від Москви!» Андрій Кавчук.

IMG_6606

«Інформаційна безпека – це складова безпеки держави. Якщо ми маємо такі прецеденти, як «Радіо Вєсті», як та ж газета «Вєсті», яку роздають у Києві безкоштовно, то вони просто підривають зсередини державу і ображають Україну та українців. І це нормально:  якщо б Нацрада розглянула це питання, винесла якесь рішенні, і лише тоді його можна оскаржити через суд, якщо хтось хоче. Якщо ж поза тим приймаються рішення у львівському суді, які просто блокують процес розгляду у Нацраді такого рішення, то я вважаю це неправильним, бо це рішення виглядає смішним і необґрунтованим», — коментує громадський активіст Святослав Літинський.

Що сталося?

Суддя Франківського районного суду у Львові — Василь Масендич — заблокував ще один шлях до очищення мовного інформаційного простору України. Своїм рішенням він перешкодив Нацраді з питань телебачення і радіомовлення винести рішення про непродовження терміну дії ліцензії для проросійського  «Радио Вести».

Як так сталося?

— 16 лютого 2017 року Нацрада мала розглядати заяву «Радио Вести», яке належить ТОВ «ТРК Дивосвіт» та здійснює мовлення в Києві, щодо продовження терміну дії ліцензції на мовлення, адже вона закінчується 25 лютого 2017 року. Проте припинити дію ліцензії Нацрада не змогла, бо представник “Радио Вести” на засідання Нацради приніс рішення ФРАНКІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МІСТА ЛЬВОВА, яким Нацраді, фактично, заборонено розглядати це питання.

А передісторія така: громадянка Надія Бондарєва 15 лютого 2017 року подала заяву до суду з майновими вимогами до “Радио Вести”. Цього ж дня львівський суд приймає ухвалу ухвала про забезпечення цього позову і заборону Нацраді вчиняти будь-які дії щодо “Радио Вести”.

Питань виникає три:

І.  Якщо сама Нацрада не є стороною у цій справі, то, відповідно, як може стосуватися її це рішення суду?

ІІ. Чому суд відбувся у Львові, якщо сама позивачка “прописана” в Алчевську на Луганщині?

ІІІ. Як сталося так, що ухвала суду з’явилася так неймовірно швидко — за один день, як у судах, що судили майданівців? Може тому, що, як і позивачка, суддя теж зі східної України, з самого Донецька?

img6566-fdf99d702f3812847d0c971df5cf93c1

Довідка

“Радио Вести” в Україні відоме своєю проросійською позицією. За сепаратистські висловлювання журналістів та гостей студії радіостанція та її журналісти вже не раз потрапляли у скандальні ситуації. Позапланові перевірки “Радио Вести” проводила і Нацрада з питань телерадіомовлення. Зокрема, торік, коли журналісти “Вєстєй” взяли інтерв’ю у прем’єр-міністра-втікача Миколи Азарова, якого розшукує СБУ. Служба безпеки не раз була змушена реагувати на образливі українофобські висловлювання журналістів “Радио Вести”. Доходило й до того, що радіостанція запрошувала на роботу одіозних україноненависників з Росії, як от російського шоумена Отара Кушанашвілі, котрому в’їзд до України взагалі заборонений.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!