Три кроки, які зменшать черги до дитячих садків

У Львові згідно з офіційними даними на 100 місць в ДНЗ претендують 176 дітей. Близько 4000 львівських дітей не потрапили в садок цього року, а ті, які отримали місця в переповнених групах, змушені потерпати через некомфортні умови.

Закон України “Про дошкільну освіту”, зокрема стаття 14, передбачає, що  наповнюваність груп має становити для дітей віком:

– до одного року – до 10 осіб; та притік нових мешканців.

Депутат Української Галицької Партії, член гуманітарної комісії Ігор Дякович вимагає розробити та втілити системний підхід до управління дошкільною освітою у місті Львові, в тому числі:

1) змінити підхід до фінансування дошкільної освіти: від фінансування потреб закладу, як це зараз відбувається, до фінансування за принципом “гроші за дитиною”

2) розробити та впровадити механізм, при якому забудовник повинен забезпечувати освітньою інфраструктурою мікрорайон відповідно до площі забудови;

3) передбачити зміни у системі роботи існуючої електронної черги, зокрема: 

–  зафіксувати пільгову квоту на початку черги для того, щоб виключити можливість дітям з загальної черги рухатись по списку вниз через пільговиків;

–   зробити видимими списки зареєстрованих дітей в черзі по кожному садочку та групі для зареєстрованих користувачів;

–   передати всі повноваження консультування та вирішення спірних питань в ЦНАПи для усунення контакту батьків з керівниками дошкільних закладів та посадовцями  управління;

– змінити принцип зарахування дітей в групи за пріоритетом вибраного закладу батьками, а не за наповненням дитячого садка;

–  визначити порядок доповнення планової кількості дітей в групи до фактичної;

– передбачити можливість моніторингу ситуації в попиті дошкільних закладів по районах, а також прогнозування їх попиту в майбутньому.

imgonline-com-ua-Compressed-lF5ELkWkKO7rj2c

Українська Галицька Партія детально проаналізувала стан дитячих садків міста, процес реєстрації дітей в дошкільні заклади та спосіб фінансування. Наш висновок – системного підходу, в управлінні дошкільною освітою на сьогодні немає і його потрібно негайно впроваджувати.

«Ми працювали разом з експертами, батьками, громадськістю. Організовували експертні обговорення пропозицій. Також у нас були фокус-групи, в яких ми досліджували, де саме є слабкі місця в управлінні дошкільними закладами. З отриманої інформації ми робили подальші висновки, тестували їх в експертному середовищі. І в результаті ми напрацювали ось такі якісні пропозиції», – наголосила під час брифінгу у Львівській міській раді координатор освітньої групи УГП Ірина Крохмаль.

У своєму запиті під час нинішнього пленарного засідання депутат від Української Галицької Партії Ігор Дякович виклав та запропонував владі міста залучити експертів від політсили та використати розроблені напрацювання у вдосконаленні системи дошкільної освіти міста.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]