Олег Шиба

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова, волонтер, учасник російсько-української війни, доброволець, батько трьох дітей. Підприємець.
Депутат ради Радехівської ОТГ від Української Галицької Партії.

Олег Шиба: “Ми потрібні. Дороги назад нема”

Він уже п’ятий рік на передовій війни, збирається на схід або щойно звідти повернувся. Бо Олег Шиба – президент Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова і волонтер. У Станиці Луганській, Новому Айдарі, Гірському, Мар’їнці – всюди медики-волонтери, яких він координує. А попри те, встигає заснувати і розвивати освітню програму для медиків усієї країни.

“Наразі у ПДМШ самоорганізувалися та відлагодили схему постійних ротацій 468 медиків з усієї України. хірурги й анестезіологи працюють у своїх лікарнях, але стискають графіки, чергуються між собою. У нас вже все налагоджено”, – розповідає пан Олег, який очолює Радехівську організацію Української Галицької Партії.

 

2014-го, коли почалася війна, економіст та інженер Олег Шиба відразу пішов до військкомату – зголоситися добровольцем. Проте його – батька трьох малих синів – до війська не взяли. Так він став волонтером: збирав і купував медикаменти, техніку, бронежилети, харчі, і навіть “швидкі”. Від початку війни його фірма закупила 7 машин швидкої допомоги.

Ідея ПДМШ ім. М. Пирогова виникла, коли чоловік побачив, що на передовій бракує фахової медичної допомоги. Шпиталь заснував із колегою-волонтером Геннадієм Друзенком та ще кількома друзями. Сьогодні п. Олег є його президентом. “Швидкі” працюють по всій лінії фронту.

 

Будучи волонтером, Олег Шиба встиг відслужити у зоні бойових дій: не раз рятував людські життя у складі мобільних медичних бригад. Точних цифр, звісно, нема, але за час своєї служби у зоні АТО у різний час доби він організував та забезпечив медичну евакуацію близько 120 пораненим військовим.

“Я відчуваю велику відповідальність за те, що роблю. Майже щодня є поранений,
майже щодня – вбитий. Ми потрібні. Дороги назад нема. Відступати не можна”,
– каже волонтер.

Місяць вдома, три – на сході – це нинішній стиль життя Олега Шиби. Він намагається бути добрим батьком та займатися громадсько-політичною роботою. А ще – створив освітню програму обміну досвідом для медиків усієї країни. Практикуючі вузькокваліфіковані лікарі та науковці їздять і на місці обмінювалися досвідом з медиками рівня обласних, районних і навіть сільських лікарень. “Це якраз і є справжня реформа другої та третьої ланки медицини. Це співпраця між практиками і науковцями. Це – безкоштовна безперервна післядипломна освіта, інформування про європейські програми і міжнародні стандарти”, – пояснює п. Шиба.

У команді УГП Радехівщини – волонтери, молодь, підприємці. Відповідальності й ініціативи їх навчила війна і спільна справа.

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]