Діана Кондра

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Діана Кондра, 25 років,
історик, вчителька християнської етики,
аніматор

УГП для молодого політика – дуже хороший плацдарм

Діана Кондра дуже любить працювати з дітьми: рукоділля, аніматорство, волонтерство – це ті напрямки, де вона відчуває себе на своєму місці. Політичну партію сприймає як найдієвіший інструмент впровадити добрі зміни. Але це неможливо без християнського виховання. Саме тому Діана навчає катехизису і бере активну участь у “Марійській дружині”. Адже практикуючі християни – це як наріжний камінь для християнсько-демократичного суспільства.

Робота з дітьми – це віднайдення себе

У дитинстві я займалася гандболом і в 13 років стала Чемпіоном України. Проте своє життя пов’язала з історією. Вирішила вступити на історичний факультет Педагогічного університету. Сьогодні важливу роль для мене відіграє християнська організація “Марійська дружина”. Це така релігійна спільнота, що плекає правдиву побожність. Окрім цього, я катехит при церкві, навчаю діток катехизису і виступаю аніматором на дитячих таборах. Люблю робити декоративні речі, займаюся рукоділлям, проводжу різноманітні майстер-класи. Вже 8 років співаю у церковному хорі. Робота з дітьми для мене – це натхнення. Я щодня працюю з дітьми. Це не займає надто багато часу, але вимагає самовіддачі.

Я нікому не говорила про вступ у партію

Звучить дивно, але сміття стало причиною мого вступу у політичну партію. Працюю я у Пронятині. Одного разу поверталася з роботи і звернула увагу, що ліс, повз який я ходжу, страшенно засмічений. За звичкою, хотілося звинуватити у цьому владу, але подумалось: хіба я не можу хоча б щось змінити? А тоді, за примхою долі, Іра Яремчук запропонувала познайомитися з командою Галицької Партії. Я вирішила спробувати. Адже мій тато колись займався політикою, я трішки була ознайомлена з цією кухнею. Спочатку нікому не говорила про своє рішення, бо не була певна успішного результату. Було трохи лячно. Друзі негативно ставилися до політики. Але з часом я зрозуміла, що в УГП хороші люди й активна команда, яка допоможе у всьому. Для молодого політика це дуже хороший плацдарм. Усвідомила, що це надовго. Я написала заяву і почала реалізовувати свої ідеї. Першою ластівкою став “Фестиваль дитинства”, на який дуже позитивно відгукнулися у Тернополі. Я була здивована кількістю людей, які долучилися.

Переваги УГП очевидні

По-перше, тебе навчають, по-друге, ти можеш реалізовувати свої проекти, по-третє, це не так і страшно. В Україні проблем багато. Люди думають, що всі політики злодії. Люди не сприймають політиків як чесних громадян. Важко впроваджувати зміни самому. Багато людей діють за однією системою – корупційною: “Якщо я не заплачу, то нічого не вийде”. В освітній галузі теж багато проблем. Тому я долучаюся до роботи освітньої групи УГП. Ми опрацьовували з експертами та освітянами різні нюанси: велика кількість дітей у класі, надмірне навантаження, розбалансована навчальна програма. Мене турбує європейська політика щодо гендеру.

За звичкою, хотілося звинуватити у цьому владу, але подумалось: хіба я не можу хоча б щось змінити?

Потрібно об’єднуватися

Одна людина може спробувати щось змінити. Але це те саме, що борсатися у великому океані, намагаючись не потонути. Активним та свідомим людям потрібно об’єднуватися, бо завжди спрацьовує ефект маси. Коли одна людина говорить – цього недостатньо. Якісних людей потрібно запрошувати у політику. Адже законодавчо і юридично вплинути на державу, впровадити зміни можливо лише, ставши політиком. Але чесним. Люди зневірені і налаштовані негативно щодо партій, тому одразу ж стати авторитетними не вдасться.

Вплинути на державу, впровадити зміни можливо лише, ставши політиком. Але чесним.

Тікати – не вихід

Кожна країна має свої проблеми. Тікати від них – не вихід. Я люблю Україну. Бог дав мені жити тут, тому я не маю права нарікати. Потрібно працювати на благо. Кажуть, вода камінь точить. Я вірю у це. Я залишаюсь, щоб бути патріотом.

Тато відмовляв мене від партії

Про вступ у політсилу першому я розповіла батькові. Він був здивований. Тато мав гіркий досвід в українській політиці. Комічно, що брат і мама дізналися про таке переформатування моєї діяльності із газети. Зараз їх сприйняття політики змінилося. Вони помітили, що я стала проактивною. Тішуся, що спричинилася до таких змін.

Політика має бути різною, але ціннісною

Дуже цінний досвід – це Школа Галицького Політика. Я дізналася про досвід інших людей. А нещодавні акції проти забудов парків у Тернополі трохи мене здивували. Добре, коли різні політичні сили об’єднуються заради однієї мети. Саме цього симбіозу в українській політиці не вистачає. Коли мені було 11 років я з татом їздила на Помаранчеву революцію, а в 2012 році я свідомо пішла на Майдан. Люди самі піднялися на боротьбу, самоорганізувалися – над цим варто задуматись. Я думаю, це доводить силу українців.

Галичина – це український П’ємонт

Після закінчення університету я довго шукала роботу за спеціальністю. Була змушена стала на біржу. І там я побачила цікавий напис: «Коли ти працюєш – ти щасливий». Саме так себе почуваю я. В УГП – я щаслива. Знаєте, Галичину часто називають українським П’ємонтом. Вірю, що вона має силу об’єднати українців.

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]