Слово “ПТУ-шник” в Україні треба заборонити

Українська Галицька Партія організувала у Львові зустріч освітян, бізнесменів та представників влади. Говорили про профтехосвіту.

Після подібних заходів висновок один – на тему “Професійна освіта в Україні: перезавантаження” можна дискутувати ще дуже і дуже довго. І боротись із викликами можна теж по-різному. Під час круглого столу у Львові обговорили найгостріші проблеми, пов’язані із профосвітою в Україні і чи можливо їх подолати.

Найбільше часу присвятили питанню запровадження дуального підходу в навчанні (вид освіти, який поєднує навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття кваліфікації).

 

Головні тези

✔️Бізнес першим повинен говорити, які і скільки йому потрібно робітників.

✔️В Україні не потрібно стільки людей із вищою освітою – українці серед лідерів за показниками отримання вищої освіти у світі.

✔️Студент натомість має обирати професію, а не виш.

✔️В Україні потрібно руйнувати стереотип, що ПТУ – це щось друговартісне, запускати соціальні ролики, щоб міняти ставлення суспільства, а слово “ПТУ-ушник” взагалі заборонити на державному рівні.

✔️Як варіант, для студентів училищ впроваджувати паралельне навчання із обраною спеціальністю, аби випускники мали додаткові навички, відтак додаткові бали при прийнятті на роботу.

✔️Залучення реальних спеціалістів у навчальний процес. Учасники заходу погодились, в Україні існує проблема, коли викладачами часто є ті, хто не вміє на практиці робити того, чого самі вчать студентів.

✔️Навчальний заклад не може бути широкоспекторним. Не може лісотехнічний випускати it-шників – це якщо згрубше.

✔️На державному рівні має переглянутись поняття “часу” та “змісту” навчання в коледжах та училищах. Бо є спеціальності, які потребують року навчання. А є такі, що п’ять. І це потрібно внормувати, а не закривати на це очі.

Схожі зустрічі із фахівцями уже відбулись в Тернополі, Франківську. І на основі почутого на круглих столах освітня група УГП планує розробити дорожню карту по реформуванні професійної освіти в Україні на всіх рівнях, сформувати пропозиції, направити їх до вповноважених органів і лобіювати втілення.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!