Будівельна вакханалія у Львові:  хто відповість за скандальні забудови в місті?

Цього разу увагу громадськості привернула забудова на вул. Чайковського. Йдеться про будинок на розі вул. Чайковського та Стефаника, у самому центрі історичного ареалу міста, де в січні розпочалися будівельні роботи. Активісти впевнені, що на цьому місці, замість двоповерхової будівлі ХІХ століття планують збудувати багатоповерховий житловий будинок. Оголошення про попередній продаж квартир у ньому вже з’явилося в інтернеті. Натомість у ратуші запевняють, що дозвіл надано лише на реконструкцію.

Першими про те, що ж відбувається на цьому об’єкті і чи є всі необхідні документи на будівельні роботи, міську владу офіційно запитували активісти, згодом – депутати Української Галицької Партії. Але чітких офіційних відповідей про наявність необхідної документації так і не отримали. Тому член депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища ЛМР Тарас Чолій, разом із журналістами відвідали місце забудови.

Чайковського1

Тарас Чолій: “Забудовники поводяться дуже нахабно” 

“Ми, насамперед, вимагаємо зупинити руйнацію цього будинку. Тому ми запрошували сьогодні Юліана Чаплінського та Лілію Онищенко, щоб вони прокоментували цю ситуацію не відписками з кабінету, а вийшли на вулицю і пояснили мешканцям, що будинок буде збережений, що тут буде гарна будівля, що всі документи є і пройшли відповідні громадські слухання. Я, як депутат, на жаль, не маю доступу до цих документів. А забудовник каже: «Звертайтеся на нашу юридичну адресу, щоб вам надали всі документи». Їхня юридична адреса: вул. Чайковського, 31. Але тут навіть нема поштової скриньки. Йде повний саботаж, вони поводяться дуже нахабно. Таке враження, що нікого не бояться: чи це депутат, чи прокурор, чи хто б не прийшов, вони свою справу зроблять”, – каже Тарас Чолій.

Українська Галицька Партія вимагає перевірити законність реконструкції будинку по вул. П. Чайковського, 31, на той час призупинивши всі будівельні роботи на об’єкті. Також її активісти та депутати подали відповідні заяви у поліцію і обіцяють пильнувати за перебігом слідчих дій у вказаній справі.

Чайковського3

Ірина Юзик: “Ми намагаємося врятувати цей будинок”

“У коментарі журналістам “Захід.нету” в кінці січня будівельники розповіли, що цей будинок знесуть, а на його місці побудують новий: 5 поверхів+мансарда. Від головного архітектора міста після того не було жодної реакції. Аж через 2 тижні Юліан Чаплінський заявив, що фасад на візуалізації не відповідає тому, який є у проекті. Ми, активісти, наробили галасу, намагаємося цей будинок врятувати. Підключилася до того Українська Галицька Партія, за це їй велике спасибі”, – розповідає учасниця громадської ініціативи “Народна дія”, журналістка Ірина Юзик.

В УГП кажуть: для отримання якнайширшої інформації, вони вже направили багато депутатських звернень, зокрема до голови ЛОДА Олега Синютки, головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, керівника Львівської місцевої прокуратури № 1 О. Мостиховського та до Міністерства культури України. Зібравши всі необхідні докази, партійці готові подати судовий позов.

Цей об’єкт  є одним з прикладів хаотичних забудов у Львові, які проводяться з порушеннями і без погодження з мешканцями.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]