Що таке “гроші за дитиною” і як вони можуть змінити дитсадки

6 березня відбулася зустріч освітньої експертної групи УГП у Дрогобичі

Керівники садочків та кілька молодих людей, які мають ідею відкрити приватні дитсадки, а також експерти Української Галицької Партії поговорили про фінансування “гроша за дитиною”.

 

Я впевнена, що принцип фінансування “гроші за дитиною” допоможе керівникам дитсадочків зрозуміти потребу змінюватися самим. Коли ти розумієш, що від якості твоєї роботи, залежить фінансування закладу, ти починаєш дбати про якість педагогічного колективу, про вмотивованість людей, про енергоефективність, розумієш, що важливо бути ефективним менеджером. Бо є такі приклади, коли технічний та адміністративний персонал садочків отримує більше грошей, ніж педагогічний”, – зазначає Ірина Бек, координаторка освітньої групи УГП.

Коли ти розумієш, що від якості твоєї роботи, залежить фінансування закладу, ти починаєш дбати про якість педагогічного колективу, про вмотивованість людей.

Також на зустрічі згадали про те, що директорам садочків необхідно навчитися будувати стратегії, ставити реальні цілі і спільно з колективом досягати їх. Адже бюджет дошкільних навчальних закладів Дрогобича на 2019 рік – 78 млн грн. Це вдвічі більше, ніж бюджет департаменту міського господарства. Ці гроші важливо і можна використати максимально ефективно, переконані експерти.

Такі заходи дозволяють батькам зрозуміти, що дитсадочки потрібно реформувати. Поруч з іншими реформами, які відбуваються в країні, ми повинні робити все для того, аби наші діти в садках могли на 100% отримувати якісні послуги. І це так само важливо, як інші сфери нашого життя, бо погодьтеся, що діти – це найбільший скарб. Важко зрозуміти, як запропоновані ініціативи сприймуть працівники дошкільних установ, які не дуже хочуть щось змінювати. А ми, батьки, хочемо. Тому треба об’єднуватися. І більше б таких заходів, щоб ця інформація доходила до людей, тоді і буде поступ“, – розповіла пані Марія, мама дошкільнят.

Поруч з іншими реформами, які відбуваються в країні, ми повинні робити все для того, аби наші діти в садках могли на 100% отримувати якісні послуги.

Завдяки цій зустрічі вихователі, завідувачі садочків та батьки чи не вперше разом змогли обговорити наболілі теми: черги у садочок та їх урегулювання, зміни у підході до фінансування садочків, дізнатись про принцип “гроші ходять за дитиною”. Такі обговорення у сфері освіти відбувається радше на нарадах за закритими дверима, а цей захід став платформою для комунікації працівників освіти та батьків. Гадаю такі заходи повинні відбуватись, бо тільки шляхом таких зустрічей зможемо зрозуміти, що не так у  системі нашої дошкільної освіти та як це змінити“, – учасниця зустрічі Олена Юркевич.

Нагадаємо, кілька місяців тому у Дрогобичі запустили електронну чергу реєстрації до ДНЗ міста на основі технології blockchain.

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!