Наталія Сербин: “Політика може бути іншою”

imgonline-com-ua-Compressed-XAjvR74nxYqaНаталія Сербин, голова Івано-Франківської міської організації Української Галицької Партії, голова ГО “Залізний Тризуб”:

Політика часто твориться як ідеальний продукт, як страва на замовлення, яку готують політтехнологи,  піарщики для олігархів, щоб захопити владу.  Як тільки людина стає на такий політичний шлях, її завдання – продати цю “шкідливу” страву виборцям. Така політична діяльність потребує від людини неабияких змін:  інший стиль життя, ідеальна сторінка у Фейсбуці,  красиві фото, правильні тексти, завчені фрази. Від людини залишається тільки образ, все решту це технологія.  

Та чи потрібні людям припудрені, ідеально одягнені, сфотошоплені й завжди усміхнені клоуни-політики? Звичайно, що ні. Але, як показує практика, люди за них голосують. Чи змінюється на краще життя людей від обрання таких політиків? Впевнено можна сказати, що ні. Але чи є інший вибір?

Як показують нещодавні  вибори в Франції, політика може бути іншою.  Тому нею варто займатися. І вірити в те, що робиш.

“Якщо хочемо справжніх змін, а не маленьких успіхів, треба брати на себе відповідальність і займатися політикою.  А  ще – набратися терпіння, бо політика – це естафетний біг на довгу дистанцію”

Українці також мусять зрозуміти, що українська політична система потребує змін. Не просто оновлення,  а  ґрунтовних,  фундаментальних змін від політичного менеджменту до зміни політичних цінностей.  Однак,  щоб  це відбулося, потрібно усвідомити, що левова частка проблем у державі  має політичне коріння. Тому, якщо хочемо справжніх змін, а не маленьких успіхів, треба брати на себе відповідальність і займатися політикою.  А  ще – набратися терпіння, бо політика – це   естафетний біг на довгу дистанцію.

Я зробила вибір. Свого часу я також ненавиділа політику. Та громадська діяльність показала, що які не були б якісні інститути громадянського суспільства в Україні, політики не готові йти з ними на діалог та співпрацю. Тому ця діяльність приречена на постійне  протистояння,  критику і загалом  не приносить результату.

Я зробила непопулярний вибір – і обрала політику.  Перехід зі статусу громадського активіста до політика дуже  неприємний і важкий процес. Бо громадський  активіст – це моральний авторитет, а політик в нашій державі – це “аморальний діяч”.  

Тому якщо Ви маєте відвагу стати  політиком, не робіть цього перед виборами  і не відкладайте, бо громадська діяльність – це не політика, це просто дуже цінний досвід, який стане у пригоді.

“Рік тому я приєдналася до команди людей, які вирішили творити іншу політику: відкриту, креативну, відверту і без популізму”

Рік тому я приєдналася до команди людей, які вирішили творити іншу політику: відкриту, креативну, відверту і без популізму. Більшість із нас не мають політичного досвіду і  є  вихідцями з громадського середовища.  Ми об’єднані у відкриту форму політики –  партію. Не рух, не ініціативу не політичний модифікований проект, а партію, яка ще й має місцеву прив’язку.

Для українців, які звикли до всеукраїнських політичних проектів, дуже важко усвідомити, що партія може бути локальною і репрезентувати інтереси вужчого кола людей. Мало хто повірить, але в нас нема одного лідера. Основне лідерство  закріплене за ідеями. В кого ідея – той і лідер. Сьогодні воно в мене,  а завтра в мого однопартійця.  

Ми самі обслуговуємо партію та апробовуємо новий партійний  менеджмент. Вирішуємо, як нам взаємодіяти, чим займатися, і чого ми хочемо досягти. Та й  влада не є основною  ціллю. Ми прагнемо принести людям  прості алгоритми вирішення складних проблем, щоденною працею, на власному прикладі показуємо, що можна робити зміни, і політична діяльність може бути іншою.  Це надскладне завдавання, але людям, як показує історія і досвід інших держав, це під силу.   

“Ми формуємо політичну пропозицію,  а люди мають сформувати свій попит на якісний політичний продукт. Це рух назустріч один одному”

Ми розуміємо, що не все залежить від нас. Виборець також мусить змінюватися. Люди мають навчитися думати і користуватися своїм розумом, обирати раціонально, а не емоційно.  Голос виборця  – це інвестиція в зміни свого життя і держави. Тільки потрібно цю інвестицію не продавати перед виборами, а інвестувати в майбутнє. Ми формуємо політичну пропозицію,  а люди мають сформувати свій попит на якісний політичний продукт. Це рух назустріч один одному.

Старі “зубаті” політики збоку скажуть, що ми утопісти, романтики і нічого у нас не вийде. Можу точно сказати, що їх думка нам не важлива, бо ми “не їхнього поля ягоди”. Вони – це  погане  минуле України, а ми будуємо майбутнє. І тому нас невдало намагаються “припасувати” до інших, уже зрілих партій, вимацуючи точки дотику і подібності. Але їх нема.

Якщо хтось має сміливість робити зміни, а не тільки критикувати, то запрошуємо до нашої команди. Спробуймо разом займатися політикою, змінювати ґрунт держави, не розкидаймо добрі зерна, які не мають шансу прорости.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!