Немає печатки? Тепер документ дійсний

19 липня в Україні набув чинності Закон України № 1982 VIII “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями”.

Цим законом внесено зміни до низки законодавчих актів, які є резонансними в українському законодавстві, адже передбачають повне скасування печаток.


Скасовано вимогу про обов’язкове використання печаток

Відповідо до змін, внесених до Господарського кодексу України використання суб’єктом господарювання печатки стає не обов’язковим. Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.


Скасовано норму “немає печатки – недійсний”

Згідно із змінами до закону використання печаток тепер не обов’язкова вимогадля визнання документа чи угоди дійсними. Ба більше, виключається навіть можливість визнати такий документ недійсним у зв’язку з відсутністю печатки.


Копія без печатки

Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи – підприємця. Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом.

Окрім того із Цивільного кодексу України виключено норму, що “обов’язковість скріплення правочину печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін”.


Довіреність за підписом

Раніше у законодавстві України передбачалося, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи з прикладенням печатки (за наявності). За новою редакцією довіреність від імені юридичної особи видається теж за підписом посадової особи, але вже без печатки.


Заборона державним органам та органам місцевого самоврядування вимагати наявність печатки на документах

Державним органам та органам місцевого самоврядування заборонено вимагати наявність печатки на документах, оскільки внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими встановлено адміністративну відповідальність за вимогу посадової особи про наявність відбитку печатки суб’єкта господарювання, що ним подається до органу державної влади або органумісцевого самоврядування.

Ознайомитися з офііційним текстом закону можна тут:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1982-19

Інформацію підготувала юрист економічної робочої групи УГП Катерина Сойка

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]