На посади голів Львова, Тернополя та Івано-Франківська від УГП висуваються жінки

Розповідаємо, чому ми зробили цей сміливий крок та пояснюємо, чому жінки в політиці — це важливо.

Вперше в історії України. Від Української Галицької Партії на посади голів трьох обласних центрів висуваються три жінки:

  • Юлія Гвоздович — у Львові
  • Ірина Яремчук — у Тернополі
  • Наталія Сербин — в Івано-Франківську

Кожну п’яту столицю Євросоюзу очолює жінка. Головами восьми країн Європи також є жінки. За дослідженням у 2019 році частка жінок у європейських парламентах становила в середньому 31%. Дедалі більше прогресивних суспільств та держав довіряють жінкам відповідальні посади.

В Україні ж ці показники, хоч і збільшуються з часом, та все ще залишаються далекими від європейських. На місцевих виборах 2015 р. жінки в середньому здобули лише 18 % місць у міських радах і 15 % місць — в облрадах. А от у районних і сільських радах у середньому цей відсоток більше — 23 % і 51 % відповідно. На нижчому й середньому рівні держслужби частка жінок складає аж 74,8 %.

Статистика свідчить, що чим далі від управлінських посад, тим більший відсоток посад обіймають жінки. І чим вище у владі, тим менше жінок. Ця закономірність і досі актуальна для більшості країн світу.

Ми пишаємося бути першою партією в Україні, яка зробила сміливий крок у напрямку до збалансованої влади та підтримала трьох жінок-кандидаток на посаду голів трьох обласних центрів.

Про наших кандидаток

Юлія Гвоздович

33 роки — депутатка Львівської міської ради, голова Львівської міської організації УГП, голова постійної депутатської комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР. Визнана найефективнішою обраницею 7 скликання ЛМР Громадянською мережею «Опора». Громадська діячка, співзасновниця й голова ГО «Батьки в дії», жіночого руху «За гідні пологи», координаторка Української жіночої демократичної мережі Міжнародного республіканського інституту на Львівщині. Кандидатка економічних наук, пластунка.

Кандидатка від Української Галицької Партії на виборах мера Львова у 2020 році.

У 2015 році перемогла на виборах у 18 окрузі і стала депутаткою Львівської міської ради від Української Галицької Партії. Упродовж п’яти років на цій посаді, Юлія Гвоздович ініціювала та втілила низку ініціатив, що зробили владу більш підзвітною та прозорою, а наше місто — комфортнішим.

Завдяки Юлії у Львові запровадили електронні петиції й систему незалежного аудиту комунальних підприємств, зобов’язали виконавчі комітети до звітності та онлайн-трансляцій засідань. У результаті цих та інших ініціатив Львів зміг піднятися на 11 пунктів та очолити рейтинг найпрозоріших міст країни.

Стараннями депутатки також прийняли Громадський бюджет Львова, який уже п‘ять років дозволяє львів’янам самим обирати та облаштувати найбільш потрібні міські простори. Більше про Юлію Гвоздович — читайте тут.

«За п’ять років своєї депутатської каденції я багато побачила зсередини. Це було не те, що показують у прес-релізах та ЗМІ. Це були подвійні стандарти та лицемірство. Найболючішою проблемою для нашого міста є те, що більшість посадовців працюють не на громаду, а на власне збагачення за рахунок громади. Мені з боєм вдалося запровадити відкриті аукціони на продаж майна. Схожа історія була із проєктом електронних петицій, які зрештою стали надзвичайно ефективним інструментом прямої взаємодії між громадою та владою. Інструментів з упрозорення влади, що їх ми ініціювали в ці п’ять років, було багато. Але далеко не всі були сприйняті охоче та запроваджені.

Першочерговим завданням для мене є завершити всі ініціативи з прозорості влади, позбутися управлінців, які збагачуються за рахунок громади, та наповнювати бюджет прозоро. Розвивати місцеве підприємство та приваблювати інвесторів — це те, що можна зробити лише за прозорих умов та чесних правил гри. Я хочу, щоби Львів став першим містом країни зі сприятливим бізнес-кліматом» — мотивує свою участь у виборах Ю. Гвоздович.

Детальніше про ефективні рішення у всіх сферах життя міста, що їх пропонує команда Української Галицької Партії для Львова — читайте в програмі.

Ірина Яремчук

29 років — юристка, громадсько-політична діячка, заступниця голови Політради Української Галицької Партії, голова громадської організації «АТОМ».

Кандидатка від Української Галицької Партії на виборах мера Тернополя у 2020 році.

Співорганізаторка проєктів «День Кар’єри «PROFIT DAY», «Обирай професію — обирай майбутнє!», «Лабораторія молодіжних проєктів», «Конкурс бізнес-планів та соціальних проєктів», «Науковий табір для школярів», англомовний розмовний клуб «English Club», «Мій талант — моя робота!»

Координаторка ініціативи «Право на гідні пологи» в Тернопільській області. Ініціаторка покращення пологової допомоги в тернопільських пологових. Координаторка ініціативи «Тернопіль — місто щасливих сімей». Разом з активними батьками працює над змінами: від зручності проїзду тротуарами з візочком — до покращення якості освіти дітей.

Активно виступає проти незаконних забудов у паркових зонах міста, зокрема в Парку Національного Відродження.

«Моїм першочерговим завданням є залучення інвесторів та створення робочих місць із достойною оплатою. Аби тернополяни не їхали в Польщу на заробітки, а могли працювати вдома, бачили, як зростають їхні діти. Я хочу, щоби жінки мали право на гідні пологи, могли віддати дитину в садочок без приниження гідності, почувались захищеними й потрібними в рідному місті.

Я також багато працювала для молоді нашого міста, допомагала в працевлаштуванні, профорієнтації, розвитку громадської активності. На жаль, часто стикалася з байдужістю чиновників до потреб людей. Хочу довести, що влада може бути іншою — відкритою й чесною. Бо все залежить від конкретних людей, які обіймають посади

У моєму розумінні мер — це, насамперед, добрий управлінець. Якщо він (або вона) крім того ще має добрі моральні якості — то місто буде процвітати. Я хочу, щоб у Тернополі було спокійно, безпечно та зручно всім — від дітей до літніх людей. П’ять років разом із колегами я будувала команду Української Галицької партії в Тернополі. Ми знайшли ціннісних і професійних людей, які готові брати на себе відповідальність за розвиток міста. Ми багато працювали, але з вашою допомогою, зможемо значно більше» — мотивує свою участь у виборах Ірина Яремчук.

Детальніше про ефективні рішення у всіх сферах життя міста, що їх пропонує команда Української Галицької Партії для Тернополя, читайте в програмі.

Наталія Сербин

36 років — громадська діячка, волонтерка, блогерка, політикиня. Очільниця міського осередку Української Галицької Партії. Кандидатка від Української Галицької Партії на виборах мера Івано-Франківська у 2020 році.

Одна з організаторок Євромайдану в Івано-Франківську та координаторок «Молодіжного штабу спротиву в Івано-Франківську». У політику пішла після Революції Гідності.

У 2015 році очолила обласний Центр допомоги учасникам АТО. Співзасновниця та координаторка ініціативи «Поранені SOS», опікувалася лікуванням та реабілітацією поранених бійців. Уже 7 років Наталя також допомагає матерям, безхатченкам, безпритульним тваринам, бореться з незаконними забудовами. За час активістської діяльності втілила низку проєктів: заснувала громадську ініціативу «Save FOP Galicia», координувала проєкт змін у пологовій системі «Нове життя в нових умовах», волонтерила в ініціативі «Прихисти друга».

Народилася в Івано-Франківську. Здобула освіту за фахом аудитор.

«Якщо роботу міської влади за п’ять років звести під один знаменник, то побачимо — вона навчилася витрачати гроші, обіцяти швидкий результат та розважати людей. А от про те, як залучати кошти і працювати на майбутнє, у команді не знають. За час їхнього управління до міста не було залучено жодного інвестора, не реалізовано жодного великого проєкту, не відкрито жодної нової школи. Місто досі не має системи контролю забудовників. Гроші з забудов продовжують надходити не в міській бюджет, а в кишені можновладців. Бюджет не наповнюється, франківці біднішають, а тим часом спільні землі та зелені зони забудовуються. Та ми можемо змінити цю ситуацію.

Для сталого розвитку міста нам потрібна чітка візія майбутнього, сильна команда та інтенсивна співпраця з громадами. У європейській традиції християнської демократії, що її амбасадоркою в Україні є Українська Галицька Партія, йдеться про те, що результати, яких досягне влада, залежать не від неї самої, а від того, наскільки добре вона дослухається до потреб громади. Щоби забезпечити успішне майбутнє, нам необхідно вже зараз залучати інвесторів та приймати рішення, виходячи з потреб більшості, а не конкретних груп впливу.

Своїм завданням вважаю втілити такі рішення, якими франківці користуватимуться й після того, як завершиться моя каденція. Я переконана — наше місто має всі шанси стати не лише нашою гордістю, а і всіх українців. Я йду, бо з дитинства навчена до праці, а Революцією Гідності навчена втілювати те, у що вірю й чим горю. Я знаю, що зможу зробити місто сучасним та комфортним — саме тому і йду на вибори мера» — пояснює свою участь у виборах Наталія Сербин.

Детальніше про ефективні рішення у всіх сферах життя міста, що їх пропонує команда Української Галицької Партії для Івано-Франківська, читайте в програмі.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!