Ми йдемо!

Українська Галицька Партія пропонує нове бачення розвитку Ходорівщини

Якою буде Ходорівщина вже за рік-два? Сірою і депресивною чи сучасною і динамічною? Все залежить від нас. У минулому цей регіон славився на всю область. Як буде далі? Якщо у владу прийдуть нові люди, шанси є. Якщо ж ті самі, то годі сподіватися на зміни.

Кого обирають завжди? Хочеться піти найпростішим шляхом. Проголосувати за свого давнього знайомого, який живе на сусідній вулиці. Він вже зо три рази був депутатом, хоча зараз записався в нову партію. З ним все зрозуміло. Може, якусь допомогу дасть, може з довідками поможе. Ну, все як звикло. Але можна ризикнути і вибрати зовсім нову людину. Вона ще ніколи не була депутатом, не скакала по партіях, але людина, кажуть, порядна, і має різні ідеї для села і району. Кого виберемо? Після Майдану ми хотіли нових політиків. Але не треба показувати на Київ. Якщо ми хочемо нову владу, то давайте почнемо з себе, зі свого села, зі своєї громади.

Нових людей до Ходорівської ради пропонує молода політична сила Українська Галицька Партія. Ця партія особлива тим, що не має олігарха і складається з людей, які раніше не були в політиці.

Хоча партія заснована лише 3 роки тому, проте вже отримала довіру галичан: на останніх виборах її депутати пройшли до 17 місцевих рад на Львівщині, Тернопільщині та Франківщині.

Партія має змогу ініціювати позитивні зміни на Ходорівщині і вже незабаром представить свої плани під час зустрічей з людьми у всіх населених пунктах району.

Для чого об’єднуватися?

Голова Львівської обласної організації Української Галицької Партії Тарас Чолій вважає, що створення об’єднаних територіальних громад, децентралізація та розширення повноважень місцевого самоврядування  є великим викликом, а з іншого боку – все це дає багато можливостей. Об’єднана громада стає окремим суб’єктом у державі, отримує власний бюджет, контроль над власними ресурсами, можливість ними розпоряджатися. На прикладі  однієї успішної об’єднаної громади можна напрацювати таку модель, за якою будуть слідувати всі інші громади.

У Галицькій Партії вважають: досі в державі не було передумов, щоб розвиток відбувався з самого низу, від громад. Всі чекали, що держава щось має дати. Децентралізація дає змогу почати використовувати ресурси та активність людей, які до цього часу не були задіяні.

Приклад сусідів

Гніздичів на Жидачівщині ― селище міського типу, де всі – і малі, і старі – їздять на роверах. У квітні 2015-го тут почули про децентралізацію, і, не довго гадаючи, правильна та реформа чи ні, відразу взялися до справи. Локомотивом процесу стала ініціативна група з 15 осіб та місцева громадська організація «Оберіг Гніздичева».

До Гніздичівської селищної об’єднаної громади увійшли  смт. Гніздичів і села Руда, Ганівці, Лівчиці, Покрівці і Королівка Жидачівського району. Активісти розповідають: щоб об’єднана громада могла працювати ефективно, потрібно мати базові речі – статут, стратегію, соціально-економічний план розвитку, офіційний сайт, інвестиційний паспорт та карту громади. У Гніздичеві вже напрацьовують усе це. Громада вчиться сама давати собі раду. Активісти вже їздили у Польщу налагоджувати партнерські зв’язки. Також  планують  відвідати Дніпропетровщину для вивчення досвіду організації кооперативів.

Мешканці подали кілька проектів у Державний фонд регіонального розвитку. Активісти планують придбати діагностичне обладнання для амбулаторії, техніку для комунального підприємства, модернізувати забезпечення апарату ради, розвивати  «зелений туризм», а також облаштувати спортивно-тренажерний комплекс. Для співфінансування проектів на 2016 рік у бюджеті передбачили 600 тис. гривень. Тому позитивне рішення конкурсної комісії, а відтак і кошти Фонду – це неоціненний внесок у розвиток новоствореної громади. Мешканці вірять, що у них все вийде, що зможуть знайти способи подолати перешкоди і досягти бажаної мети – жити і працювати в самодостатній  громаді.

Хто так вирішив?

У березні минулого року набув чинності закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад». На Львівщині таких об’єднаних громад «намалювали» 160. У липні минулого року обласна рада затвердила це у перспективному плані, але з них спроможними КабМін визнав тільки 88. Всім решта 2016-го належить визначитися: приєднатися до спроможних або об’єднатися між собою. Якщо не зроблять цього добровільно, 2017-го КабМін буде змушений об’єднати неспроможних на свій розсуд. 

Тепер прийшов час для об’єднання Ходорівської громади. Як вони скористаються цією можливістю? Чи розквітне Ходоріщина? Чи будуть нові проекти, відремонтовані дороги, світло на вулицях, можливості для дітей та молоді? Усе це залежить від того, яка буде влада. А владу тут вибиратимуть вже 27 березня.  

Що ми пропонуємо?

“Українська Галицька Партія обов’язково братиме участь у місцевих виборах до об’єднаних територіальних громад. Зокрема, до Ходорівської. Наші депутати разом із мешканцями цієї громади будуть залучати ресурси, навчатися, писати гранти на різні фонди, в тому числі, європейські, залучати кошти державних цільових програм. Щоб створити модель сталого розвитку громади, треба напрацювати весь спектр механізмів, які дозволять громаді бути успішною, залучати інвесторів, створювати нові робочі місця, реалізувати проекти з розвитку місцевої інфраструктури, соціальної сфери, освіти та всього іншого”, – каже Тарас Чолій.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!