Любомир Романчук: “Наша команда стала сильнішою”

Івано-Франківська обласна організація Української Галицької Партії підсумовує 2018-ий і планує 2019-ий. У минулому році було чимало цікавих ініціатив та перемог, викликів та здобутків. Про досягнення осередку та майбутні цілі розповідає голова Івано-Франківської обласної організації УГП Любомир Романчук.

Об’єднались заради якісних змін

Ми провели багато освітніх зустрічей в Івано-Франківську, Галичі, Городенці та інших районах області. І вони наштовхнули на думку необхідності великого зібрання, де освітяни разом з експертами могли б обговорити усі проблемні питання Нової української школи. Подискутувати, обмінятися досвідом, надихнути один одного. Тому, як продовження таких зустрічей, ми організували Форум активних вчителів “Нові горизонти”. Близько 250 представників освітньої галузі із різних куточків Прикарпаття, Закарпаття, Тернопільщини, Львівщини, Рівненщини з’їхалися обговорити інновації в освіті і нові підходи. Професійні тренери, вчителі-практики та експерти виступили із промовами та провели майстер-класи. Форум показав, що вчителі готові до змін, готові відкривати нові можливості та горизонти Нової української школи для себе та своїх учнів. Захід став платформою для навчання та обміну досвідом.

Також ми запросили педагогів долучитися до роботи експертної освітньої групи УГП.  Багато напрацювань групи ми формуємо у вигляді звернень до Міносвіти чи профільних департаментів на місцях. Тому така співпраця є дуже важливою.

У Калуші та Коломиї відбулись зустрічі на тему ОСББ з місцевими активістами та головами об’єднань. УГП надала фахову підтримку щодо створення та ефективного управління ОСББ у цих містах. А також об’єднала голів і надала юридичний супровід для створення Асоціації ОСББ Коломиї. До зустрічей долучились юристи УГП та експерт зі Львова Галина Джулай. Вона є керівницею управляючої компанії “Нове місто”. За її підтримки були створені ОСББ в 15 будинках Львова та Новояворівська.

Тепер люди зможуть ефективніше вирішувати проблеми та втілювати якісні зміни у сфері послуг ЖКГ

Розвиваємо території

Знаковим у 2018-му році стало створення Асоціації розвитку територій у Городенківському районі. АРТ — ініціатива, яка працює над розвитком соціально-економічного та культурного життя краю. Серед основних напрямів роботи — розвиток малого та середнього бізнесу, “зеленого туризму”. Примітно, що за цієї ініціативи успішно відбулось чимало різноманітних заходів та акцій. А з часу свого заснування АРТ зміг стати центром культурного життя для молоді Городенківщини. Наші активісти працюють над формуванням довідника, у який увійдуть відомості про можливості та родзинки кожного населеного пункту Городенківщини. Це допоможе розвивати край та залучати інвестиції. У 2019-му успішний досвід АРТу плануємо поширювати у інших районах області, зокрема Коломийському.

Бути відповідальними — важливо

Рік був багатим на різноманітні події та заходи як загальнопартійні, так і обласні, районні. Одним із наймасштабніших став Форум відповідальних християн “Бог-Людина-Україна” у Львові. Своє продовження він отримав у Яремче. Як і у Львові, тут Форум об’єднав для спільної дії науковців, краєзнавців, вірян, молодь, духовенство та громадських активістів. Спільно ми обговорили ті виклики і загрози, які постають перед сучасним християнським суспільством, та як їм протистояти. Захід став майданчиком для обміну думок та налагодження співпраці у колі однодумців. Учасники долучились до Міжконфесійного руху відповідальних християн, що був створений після Форуму у Львові.

Дністер: місія зберегти та розвинути

Серйозним викликом сьогодення є загроза побудови каскаду гідроелектростанцій на Дністрі. Українська Галицька Партія вже понад два роки відстоює права громад, які живуть над рікою, залучає фахових експертів, організовує культурні та волонтерські заходи. Наші юристи надають юридичну підтримку громадам. Ми організували Форум громад дністровських сіл Городенківщини, взяли участь у громадських слуханнях з ПрАТ “Укргідроенерго” у Городенці, у зустрічі з обговорення питань Дністра у Заліщиках за участю трьох областей, яку організувала УГП. Також провели зустрічі із сільськими головами та здійснили поїздки в села, де є небезпека підтоплення через ГЕС. Нам вдалось зробити значний розголос цієї проблеми серед населення і у ЗМІ. Наразі Дністер залишили у спокої, але не варто втрачати пильності, щоб київські чиновники не повернулися до своїх планів.

Ми і надалі продовжуємо боротьбу за Дністер. Адже його важливо не лише зберегти, але й розвинути. Це і має стати найкращим захистом від руйнування річки через ГЕС

Територія має великий туристичний потенціал — від вело- та піших маршрутів із зупинками у різних селах до фестивалів, кемпінгів, гастрономічного туризму та екстремальних видів спорту. Наприклад, наш активіст Іван Паламарчук із Городенківщини вже відкрив першу на Прикарпатті ферму з вирощування равликів. Тепер «Покутський равлик» приймає туристів, розвиває територію та надихає інших людей на розвиток рідного краю.

Дбаємо про екологію

Протягом 2018-го наші активісти організували багато заходів екологічного спрямування. Добрий досвід сортування відходів у с. Котиківка на Городенківщині, яку започаткував наш партієць, сільський голова Іван Вережак, перейняв інший наш активіст Іван Паламарчук. Він є депутатом Копичинецької сільської ради від УГП, організовує толоки із прибирання територій, берегів від стихійних звалищ, а зібране сміття теж здає на переробку. У планах — створення пункту перетримки сміття та пошук оптимального варіанту збору побутових відходів у Копичинцях.

Успішними також стали заходи зі збору макулатури, які привернули увагу людей до бережного ставлення до дерев, які вирубують для виробництва паперу. За зібрані гроші активісти виготовляють нові контейнери для збору макулатури. Акція набуває все ширших масштабів, постійно створюють нові місця, куди можна віднести непотрібний папір. За словами ініціатора акції Івана Вережака, якщо сьогодні вдалось зберегти одне дерево, то згодом це будуть гектари лісу.

Будуємо потужну команду

Наша команда стала сильнішою. Організація має не лише спільні цілі та перемоги, але й поповнюється ціннісними людьми. Адже важливо мати потужну команду, з якою ми здатні витримати усі виклики, втілити ідеї та досягти успіху. Наприкінці року ми створили Калуську міську організацію УГП, у якій до нас долучились однодумці та наші прихильники. Вірю, що у новому році у нас буде багато спільних проектів та досягнень. Також вже завершується юридичний процес створення організації в Болехові, є ініціативні групи зі створення організацій у Снятині, Вигоді, Тисмениці та Бурштині. У 2019 році плануємо створити організації у кожному районі області, щоб ефективніше комунікувати з громадами.

Ми маємо з чим йти у новий рік — це наші досягнення, досвід, нові плани і високі цілі. Плануємо взяти участь у виборах до Верховної Ради України і перемогти. Підготуватися до місцевих виборів 2020 року. Мати на всі округи якісних кандидатів в ради і на голів ОТГ.

Розмовляла Анна Кучерак-Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!