Львів’янки почали народжувати у кращих умовах: результати опитування породіль

Громадська організація “Природні права України” у співпраці із ГО “Батьки в дії” сьогодні оприлюднила результати опитування  породіль Львівщини за 2018 рік. Всього активісти опитали 818 жінок.

У більшості народжують – не самі

Задоволеними тим доглядом, який жінки отримали в пологовому будинку, виявилися 77,% породіль (у 2017 – 67,8%). Вкрай незадоволених вийшло тільки 3,8%. Але тих, в кого не лишилося позитивних вражень, значно більше – 22,7% – тобто майже кожна четверта жінка не мала позитивних вражень від пережитого.

Майже кожна четверта жінка не мала позитивних вражень від пережитого.

Позитивним активістки вважають явище, що львівські жінки народжують не самі, а з кимось. 86,4% жінок Львівщини скористалися в пологах ​партнерською підтримкою. Хоча є 2% таких породіль, котрим з різних причин медперсонал заборонив партнерські пологи і жінки народжували лише в присутності лікарів.

У порівнянні з результатами дослідження минулого року, зменшилась кількість жінок, що констатують брак інформації при ухваленні інформованих рішень.

Оцінюючи побутові умови пологових будинків, більшість жінок визначили їх як “задовільно” та “добре”. Переважна більшість жінок відзначила високий рівень емоційної підтримки з боку медичного персоналу. У порівнянні з результатами дослідження минулого року, зменшилась кількість жінок, що констатують брак інформації при ухваленні інформованих рішень. Хоча  кількість тих, хто не зміг відповісти позитивно все ще досить висока – 47%. Тобто лише половина породіль отримали роз’яснення від персоналу, що саме за процес та маніпуляції відбуваються.

Один із отриманих відгуків, наприклад, чому не вдалось скористатись душем, бо він  “був завалений якимись тазиками”.

З неприємного, активісти називають показники тих жінок, котрим таки вдалось скористатись душем або ванною (3,5%) під час пологів. Хоча за медичними протоколами МОЗ України душ і ванна рекомендовані як ефективні немедикаментозні засоби знеболення. Один із отриманих відгуків, наприклад, чому не вдалось скористатись душем, бо він  “був завалений якимись тазиками”.

Породіллі також озвучили ті зміни, які могли б на їх думку суттєво покращити пологову допомогу. Частина з них  навіть не потребують додаткового фінансування (наприклад більш доброзичливе і уважне ставлення медичного персоналу, тощо) Найбільше жінки скаржились на відсутність чистоти та доступність душових і туалетів, а також якість харчування.Неможливість офіційно сплачувати за гарантовано якісні медичні послуги в пологових закладах турбує жінок найбільше з усього переліченого.

Багато цих питань у Львові піднімала депутатка ЛМР від Української Галицької Партії  Юлія Гвоздович, котра сама є мамою двох дітей і чудово розуміє, в яких умовах народжують львів’янки і як ці умови можна покращити.  Жінка стала співзасновницею ГО “Батьки в дії” і з цими ідеями прийшла у міськраду.

Неможливість офіційно сплачувати за гарантовано якісні медичні послуги в пологових закладах турбує жінок найбільше з усього перечисленого.

9,5 гривень – на добу

Минулого року були надіслані депутатські звернення щодо якості харчування породіль (зараз на харчування виділяється  9,5 гривень на добу. В Івано – Франківську, до прикладу, – 40 гривень). Також депутатка звертала увагу, що у львівських пологових відсутня якісна психологічна підтримка жінок, котрі при пологах втратили дитину. Зараз буває, що таких жінок селять у палати, у яких лежать жінки, у котрих все добре з дітками. Така ситуація неприпустима.

“Попри це тішить, що медицина прислухається до нас –  активістів та самих вагітних. Саме такі опитування є шансом для пологових стати кращими”, – говорить депутатка.Також Юля Гвоздович вважає, що адміністрації медзакладів  мають знати, що про них думають пацієнти і там , де можливо, виправляти помилки”.

Комунікація між породіллю і медперсоналом – необхідна

Зі свого боку головний медик Львова Володимир Зуб подякував громадським організаціям за пророблену роботу і за те, що вони  реально дають конкретні поради, а не просто критикують, як більшість організацій. Володимир Зуб пообіцяв дати додаткове доручення,  щоб ще раз донесли персоналу про дотримання теплового ланцюжка між матір’ю та дитиною. Обіцяє наголосити на необхідності нормальної комунікації між персоналом та породіллями. Та загалом результатами цього опитування медик задоволений “Є позитивна динаміка, хоча ми розуміємо, що є нам ще куди розвиватись”.

Анонімне онлайн-опитування жінок, що народили у пологових будинках, проводитимуть щорічно​ впродовж п’яти років з метою вивчення задоволеності жінок пологовою допомогою, рівня дотримання протоколів Міністерства охорони здоров’я України і ситуації з дотриманням прав жінок під час пологів та змін, які відбуватимуться. Такі опитування паралельно проводяться у інших областях, зокрема в Закарпатській, Тернопільській, Черкаській та ін.

Ці дані стануть основою для адвокаційної кампанії “За гідні пологи”, яку проводять членкині Української Галицької Партії  щодо покращення системи пологової допомоги в Україні.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]