Хочете впливати на владні рішення? – Вступайте до Громадських рад ЛМР!

Саме зараз львів’яни можуть долучитися до управління містом, не будучи депутатом або чиновником. 31 березня Львівська міська рада затвердила Типове положення про Громадську раду при управліннях ЛМР. Днями такі ради якраз уже почнуть формувати.

У наших із Вами інтересах та в наших силах зробити так, щоб вони стали справді дієвим інструментом для просування ідей громади, для контролю виконавчої гілки влади, для якісної комунікації та навіть медіації між чиновниками та мешканцями Львова.
«Громадські ради як дорадчий орган при управліннях ЛМР можуть створюватися з ініціативи керівника управління або представників 5 громадських організацій. Подібні дорадчі органи існували й раніше. Дуже дієво вони працюють при управлінні сім’ї, молоді та спорту, а також при управлінні культури. Насправді, громадські ради, які працюють на добровільних засадах, збиратимуться не надто часто, але вони надають чималі можливості для своїх членів. До прикладу, якщо Ви – молода людина, то, цікавлячись життям міста, спілкуючись із досвідченими фахівцями галузі, організовуючи обговорення певних загальноміських програм для своїх однолітків, можете швидко стати фахівцем у певному напрямі, здобути авторитет. Думаю, пропозиції членів громадських рад також охоче вислухають депутати під час профільних комісій», – каже голова комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова, депутат від УГП Юлія Гвоздович.

Для того, щоб увійти до громадської ради, охочі львів’яни мають звернутися з листом до керівника управління, при якому вони хочуть створити таку раду чи увійти до тієї, яка якраз формується.

Які документи мають бути у цьому листі?

  1. Коротка біографічна довідка (до 1000 знаків), яка містить дані щодо: року народження, освіти, назви громадської або іншої організації (ініціативи) чи установи, яку представляє особа, фотографію претендента, відомості про особисті здобутки у відповідній галузі, контакти, відомості щодо судимості тощо.
  2. Мотиваційний лист (до 1000 знаків). У мотиваційному листі кандидат вказує особистий досвід, знання та навички у відповідній сфері, а також плановану діяльність у рамках Громадської ради.
  3. Лист громадської або іншої організації, статутна діяльність якої пов’язана зі сферою діяльності відповідного управління, про делегування або підтримку кандидата. У листі також вказуються проекти (заходи), які здійснила громадська організація у відповідній сфері діяльності за попередній рік.

Відтак, створивши громадську раду при будь-якому з управлінь ЛМР, ви конкретно зможете:

  1. Надавати пропозиції, рекомендації щодо покращення якості та ефективності діяльності управління.
  2. Подавати пропозиції щодо стратегії розвитку галузі.
  3. Брати участь у розробці проектів нормативних документів, підготовка або затвердження яких належить до компетенції управління.
  4. Надавати рекомендації щодо форм ширшого громадського обговорення з питань, що стосуються діяльності управління.
  5. Забезпечити оперативний та ефективний зворотній зв’язок мiж громадськими об’єднаннями, науковцями, представниками засобiв масової інформації та управлінням.
  6. Розвивати та поглиблювати партнерські стосунки і співпрацю між громадськими об’єднаннями та органами місцевого самоврядування Львова.
  7. Брати участь у розробці програм та пріоритетів співпраці міста з громадськими організаціями тощо.

Тестову форму заяви на членство у громадській раді Львівська міська рада розмістила також на своєму сайті: http://city-adm.lviv.ua/lmr/office-membership

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!