Громади, які проживають над Дністром, готові судитися з урядом

Усе через загрозу підтоплення дворів, городів, фермерських угідь, знищення унікальних природних та історичних пам’яток. Таке майбутнє для людей передбачене в урядовій Програмі розвитку гідроенергетики на період до 2026 року. Вона передбачає побудову каскаду шести ГЕС на Дністрі. А це – створення величезних водосховищ на місцях, де сьогодні живуть люди.

Свою думку про цей проект влади жителі наддністровських сіл ще раз голосно заявили на Форумі “Збережемо Дністер”, який у Заліщиках організувала Українська Галицька Партія.

“Влада нас вперто не чує. Їй байдуже майбутнє Дністра, родин, які проживають у долині річки. Владі байдуже до історичної пам’яті, екології і майбутнього Дністровського регіону. Десятки, сотні судових позовів від громадських організацій, ОТГ, міських і селищних рад, депутатів всіх рівнів і просто небайдужих мешканців мають зупинити злочинні дії влади. Влада не чує голосу громади, але сподіваємося почує голос закону. Тому ми пропонуємо подавати судові позови на дії Камбіну”, – йдеться у відозві учасників  Форуму.

 

“Влада не чує голосу громади, але сподіваємося почує голос закону”

Галицька Партія готова надати юридичну підтримку всім громадам, які захищатимуть свої права у суді. Вимогою до Уряду має стати перегляд Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року. А на час судових розглядів – призупинення її реалізації.

 

“У разі побудови ГЕС, на дні Дністра осідатиме парниковий газ метан, і, як наслідок, – замулення, сморід, комарі та викиди метану в повітря. А воду з Дністра п’є не лише Україна, але й Молдова”, – пояснює Олександр Степаненко, експерт, представник екологічно-гуманітарного об’єднання “Зелений світ”.

“Ми готові боротися за Дністер, бо тільки вільна від гребель та боліт ріка дає шанси на економічний розвиток нашого регіону”
ОЛЕГ ВІТВІЦЬКИЙ

“Ми понад 2 роки послідовно захищаємо інтереси жителів наддністерських сіл. Нещодавно подібний захід ми провели також на Прикарпатті. У форумі в Заліщиках нам вдалося зібрати кілька десятків представників громад з Тернопілля, Івано-Франківщини, Львівщини. А також експертів-екологів. Ми готові боротися за Дністер, бо тільки вільна від гребель та боліт ріка дає шанси на економічний розвиток нашого регіону, на здорове довкілля для нас і наших дітей, надії на якісну питну воду міст і порятунок справжніх природних чудес Європи”, – каже голова Тернопільської обласної організації УГП Олег Вітвіцький.

Щоб скоординувати зусилля та отримати більше інформації, звертайтеся у тернопільський (067 767 67 32) та івано-франківський  (097 579 87 74) офіси політсили.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!