Галицька Партія вимагає перезавантаження політичної системи

Зміна системи, а не облич у владі – це вимога Революції Гідності. Щоб втілити її у життя потрібен новий Виборчий кодекс. Так вважають тисячі українців, які сьогодні приїхали до Києва, під стіни Верховної Ради вимагати проведення виборчої реформи. Українська Галицька Партія – серед співорганізаторів акції. Вже кілька років партійці вимагають докорінного перезавантаження політичної системи.

Чинний закон про вибори прийнятий на замовлення президента-втікача Віктора Януковича. 2011-го він повернув так звану мажоритарку, спровокувавши масові підкупи виборців. 2019-го ми ризикуємо наступити на ті самі граблі.

Осінь 2018 – останній шанс для ухвалення нового закону, який дозволить провести наступні вибори парламенту за новими правилами. Ми вимагаємо від Верховної Ради розпочати розгляд проекту у другому читанні не пізніше 16 жовтня. Ми не дозволимо нинішнім політикам залишити українців ще 5 років жити за виборчим законом Віктора Януковича”, – зазначив представник організаторів столичної акції від руху “Чесно” Микола Виговський.

 

Проект нового Виборчого кодексу (№3112-1), який у першому читанні депутати прийняли в листопаді 2017 року, передбачає повернення до пропорційної системи з відкритими партійними списками.

Цікаво, що Галицька Партія – єдина, яка вимагає більшого, ніж відкриті списки. Від початку процесу реформування виборчих законів, на масових акціях у регіонах та в Києві “галичани” наголошували: щоб перезавантажити владу по-справжньому, в Україні має бути знижено прохідний бар’єр до ВРУ, дозволено меншим партіям блокуватися на виборах, обмежено передвиборчу рекламу на телебаченні.

“Це не просто один із чергових законів, який має прийняти Верховна Рада. Це ключовий закон, від якого залежить наше майбутнє. Ми за те, щоб вибори відбувалися за відкритими списками. Але Українська Галицька Партія вимагає більшого. Молоді політики мають прийти до влади і якісно та швидко оновити її”, – каже Роман Лозинський, голова Політради Української Галицької Партії.

“Та система, яка є, нас не влаштовує. Пройшло 4 роки роки після Майдану. А ми досі живемо за правилами Януковича і бачимо у Верховній Раді ті самі обличчя. Це кланова політика. Ми повинні змінити систему. У Верховній Раді повинні сидіти інші депутати”, – додає Тарас Чолій, голова фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді.

Сама УГП створена в Галичині 6 років тому.  Сьогодні її представляють близько 80 депутатів у місцевих радах західної України. Активно діє осередок політсили у столиці. Нове законодавство, кажуть молоді політики, дозволить перейти критичний поріг представництва нових сил у Парламенті і дасть їм силу протидіяти реваншистам часів Януковича. Саме тому представники старих політсил намагаються блокувати зміни.

Нагадаємо, що новий виборчий кодекс – це один із пунктів нинішньої коаліційної угоди. Підтримувати його обіцяв і Президент Петро Порошенко.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]