Діяльність комунальних підприємств можуть контролювати наглядові ради

Діяльність комунальних підприємств має бути прозорою. Важливу електронну петицію, яка передбачає контроль над їх роботою, створили і просять підтримати дрогобицькі активісти Української Галицької Партії.

“Відповідно до ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності”, при комунальних підприємствах до кінця цього року мають бути утворені наглядові ради. На жаль, не при всіх, а де саме – мають вирішити депутати конкретної громади. Порядок і критерії створення таких наглядових рад також визначає сама місцева рада. В Україні такі приклади вже є, але Дрогобицька міська рада цього питання ще навіть не порушувала. На жаль, ми не маємо власних депутатів від Галицької Партії у міській раді, тому створили цю петицію, яку вона буде змушена розглянути”, – каже автор е-петиції до Дрогобицької міської ради, юрист місцевого осередку Галицької Партії Олег Петренко (Oleg Petrenko)

Наглядова рада при комунальних підприємствах необхідна для контролю їхньої господарської діяльності, а також прозорого призначення керівника конкретного комунального підприємства. Тож до роботи майбутніх наглядових рад, на думку Олега, насамперед варто залучити активних представників громади.

Щоб потрапити на розгляд міської ради Дрогобича, ця петиція має набрати 100 голосів. До завершення голосування залишилося 87 днів. Але до кінця року, доки мають бути створені наглядові ради, – часу не так уже й багато.

Як зазначають юристи Української Галицької Партії, такі наглядові ради при комунальних підприємствах можуть бути створені у кожній територіальній громаді і закликають активістів на проґавити цього шансу, який допоможе контролювати діяльність чиновників.

Фото: firtka.if.ua

subscribe to newsletter
+
+

Report an error