Ірина Магрицька

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Округ №2: Центр+Княгинин

Луганчанка, викладачка, дослідниця Голодомору

Народилася у місті Луганськ. Викладала українську мову і літературу Луганському педагогічному інституті ім. Тараса Шевченка та Східноукраїнському національному університеті ім. Володимира Даля. У наукових колах Ірина Магрицька відома, як дослідниця українського весільного обряду.

“У 2014 році я була активною учасницею луганського Майдану, але тоді дізналася, що мене внесли у так званий “розстрільний список”. Ми якраз із чоловіком були на дачі. Тому прийняли рішення не повертатись додому і поїхали в напрямку Щастя. Єдине, що в нас було – повний бак бензину і паспорти. Ми перебрались до Івано-Франківська. Вирішили, що будемо доживати віку в Україні, за яку боролися на Луганщині. Назад не повернемося”. Ірина Магрицька створила фільм-спогад про Голодомор.

“Уперше я почула розповіді про Голодомор у 2000 році під час експедиції Слобожанщиною. Ми просили людей співати, ділитися спогадами, щоб чути їх мову, особливості діалекту. Багато хто розповідав про голод. Я такого раніше не чула. Свідчення увійшли до книги “Врятована пам’ять”, а невдовзі з’явився документальний фільм “Закляття безпам’ятства”, який підготували удвох із чоловіком, журналістом Олександром Крамаренком”.

Вирішила йти в політику, щоб покласти край корупції у владі, суді, медицині. Щоб не було тендерів під «своїх», недолугого «благоустрою», щоб дотримувалися екологічні стандарти. Щоб учителі були творчими особистостями, а не гвинтиками системи. Щоб молодь на рідній землі отримувала європейську освіту.

Більше про Ірину Магрицьку можна почитати за посиланням.

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]