fbpx

Електронну чергу у львівські дитсадки планують вдосконалити

Чому електронна черга у Львові не дає гарантій, що ваша дитина потрапить у садок? Над цим питанням міркували експерти, представники управління освіти, громадські активісти, юристи та ІТ-шники під час круглого столу, який організувала Українська Галицька Партія.

Один із варіантів – захистити електронну  чергу  у ДНЗ на основі блокчейну. Що це таке, пояснювали розробники системи рестрації “Blogly”, які на українському ринку працюють вже понад 15 років. Система добре зарекомендувала себе у комерційному бізнесі, та останні два роки компанія «пішла»  в державні органи.

“Це технологія збереження даних послідовних записів. Тобто всі батьки зможуть у відкритому доступі стежити за чергою. Відкрито бачити, хто, коли і  які вносить правки. Але всі внесені правки ніяк не впливатимуть на порядковість у черзі, тож чесним батькам нема чого хвилюватися – така система їм на руку”, – розповіла представниця розробників системи реєстрації на основі блокчейн “Блоклі Україна” Наталія Снєжкова.

Депутат від Української Галицької Партії, член гуманітарної комісії ЛМР Ігор Дякович переконаний, ця система може гарно доповнити ту, що існує зараз. Це допоможе максимально знизити ризики корупцій та махінацій під час зарахування діток у львівські садочки.

“Радий, що до цього обговорення долучилися урядовці ЛМР, зокрема заступник міського голови з питань розвитку, який запропонував протестувати цю платформу і приймати рішення. Керівник управління ІТ теж подала своє бачення щодо організації роботи, зокрема техзавдання, впровадження системи у Львові та налагодження співпраці. Вже після зустрічі отримав коментар від управління освіти про готовність працювати з цим ресурсом”, – розповів депутат Ігор Дякович.

Наразі ця система у тестовому режимі запрацює наступного тижня у 10 садочках м. Дрогобича. Якщо будуть позитивні результати там, Львів обіцяє вдосконалити і свою систему за допомогою блокчейну. Тим більше, що приватна компанія свої послуги надаватиме безкоштовно. Однак батькам хвилюватися нічого, якщо такі нововведення будуть, вони ніяк не стосуватимуться дітей, які вже зареєстровані у черзі.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]