На чому хімічить Іван Вережак? або Чому громада готує “спирт для сільського голови”

Пандемія COVID-19 сколихнула весь світ і вибила зі звичного графіку життя. Наступним етапом після скуповування продуктів і туалетного паперу став пошук засобів індивідуального захисту та знезаражуючих. Але реалії такі: в аптеках масок немає, антисептиків теж. Але вірус таки зупинити можна разом, вирішив Іван Вережак, сільський голова Котиківки, що на Городенківщині, заступник голови Івано-Франківської обласної організації Української Галицької Партії. Він разом з краянами взявся за виготовлення антисептиків. Інгредієнти збирають всією громадою. Отак і несуть у сільраду пляшки, підписані “спирт для сільського голови”. Ну, а що? Для доброї справи люди не шкодують, а згуртовуються, допомагаючи, хто і чим може.

З чого почалось?

“Хотів придбати антисептики в аптеці, але їх ніде не було. Тому вирішив пошукати рецепт, за яким можна виготовити знезаражуючий засіб у домашніх умовах. Виявилось, що не так і багато треба для цього. А складники є чи не у кожній хаті. В основі – спирт, перекис водню, гліцерин та, за бажанням, ефірні ароматичні олії”, – розповідає Іван Вережак.

Жінки виготовляють заготовки, з яких потім зшивають маски багаторазового використання

Далі розмістив оголошення у Фейсбуці, попередньо проконсультувавшись із фахівцями. Люди охоче підтримали і почали допомагати виготовляти засіб. Багато підприємців забезпечили свої магазини самостійно антисептиками, решті вже допомагають активісти.

“У час пандемії COVID-19 важливо дотримуватись рекомендацій МОЗ. І щоб допомогти людям убезпечити себе, – розмістив дозатори з антисептиком біля магазинів, на зупинках та біля сільради, які виготовив власноруч. Тару та складові для антисептика надали люди з Котиківки та Городенки. А також разом з однодумцями організували пошив багаторазових масок, які роздаємо людям на вулиці”, – розповідає Іван.

Сільрада вже не та…

Приміщення, де проводили шлюбні церемонії, перетворилось на певну лабораторію. А бухгалтерка та секретар допомагають роблять заготовки для масок, які зшивають місцеві жінки. Їх також безкоштовно роздають краянам – на вулицях, на пошту, у магазини. Ємності купують та теж приносять односельчани. Все, звісно, робиться з дотриманням соціальної дистанції та інших рекомендацій МОЗ в умовах карантину. 

Досвід, який варто перейняти

Ініціативу з антисептиками підхопили і довколишні села. А з часом досвід перейняли не лише інші села Івано-Франківщини, але й навіть сусідніх регіонів. А сама ініціатива переросла у волонтерський штаб (#Онлайн_Волонтери_Городенківщина). І до нього долучається все більше і більше небайдужих краян. Координація потреб та дій відбувається онлайн. Це допомагає оперативно реагувати на потреби громади. Він розташований у Котиківській сільській раді.

“Дуже дякую всім волонтерам та швеям, які допомагають з матеріалами та пошиттям масок”, – пише щоразу на своїй сторінці у Фейсбук Іван Вережак.

Антисептик розмістили і на зупинці, що біля сільської ради

Така згуртованість стала прикладом для всієї Городенківщини. І небайдужі краяни організували допомогу у боротьбі з вірусом і районному відділенню Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: http://www.golos.com.ua/news/111956?fbclid=IwAR2fl4eGy3kjvd-FwfLFcuEhdSWzDefM61aio-R2mfxUy8hyl0wUvhuSjT0

Разом можливо все

Допомагають у штабі не лише односельчани, але й місцеві підприємці. Так, Іван Паламарчук, директор ферми Покутський равлик, що у с. Копачинці, допомагає розвозити антисептики у сільські магазини району. 

Іван Паламарчук допомагає у волонтеському штабі Городенківщини

Допомагають Івану й інші сільські голови. Наприклад, голова с. Рашків Петро Данилюк теж допоміг зі збором складників та ємностей для антисептика. А однодумців, які так само засучили рукави і роблять, стає більше.

Разом об’єднавшись та скоординувавши наші дії, зможемо ефективніше боротись із поширенням вірусу”, – переконаний заступник голови обласної організації Української Галицької Партії Іван Вережак.

Забезпечили антисептиками крамниці району

У чому секрет?

Напевно, довіра і підтримка людей. Вони бачать, як сільський голова вже працює на результат, приймає виклики і дбає про громаду не у слоганах та бордах, а на дії. Тому і без вагань допомагають, несуть домашні запаси спирту, гліцерину, перекису чи тканини. Люди активно коментують, лайкають та поширюють ініціативу котиківчан:

А ще – відкритість та звітність. Адже Іван Вережак постійно повідомляє громаду, що зроблено, у чому і де ще є потреба. Та закликає краян дотримуватись необхідних заходів безпеки: 

А знаєте, що відповідає Іван у коментарях людям, які, звісно, оцінили таку роботу голови? Я просто роблю свою роботу”. Виходить, все просто: робити свою роботу чесно, відповідально і якісно.  Тому, шановні чиновники, беріть приклад. Бо якщо працювати, то зміни дійсно відбуваються. Та ще й громада допомагає. 

Сила – у єдності

Такі вчинки об’єднують громаду, роблять її сильною та спроможною. Це – гарний приклад для всіх нас: організуватись, засучити рукава та зробити. Бо сила – у єдності! 

І з впевненістю можна сказати, що “моя хата скраю” – це точно не про Котиківку. 

Бажаєте долучитись до ініціативи? Можете допомогти зі складниками антисептика, пошиттям масок чи транспортом? Тоді звертайтесь: (097) 57-98-774 (Іван Вережак).

І на завершення – рецепт антисептика в домашніх умовах:
– 1 л. спирту;
– 120 мл. кип’яченої води;
– 50 мл. перекису водню;
– 17 мл. гліцерину;
– 7 крапель ефірної олії.

Про активістів Городенківщини також дивіться у сюжеті від телеканалу СТБ:

Анна ЗОРЯ

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!